Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Výměnný pobyt s italskými partnery

Ve čtvrtek 4. dubna jsme měli milou povinnost uvítat u nás v České Třebové skupinku 10 italských studentů a 2 pedagogů z Licea A. Banfi Vimercate. V jejich rodinách jsme v říjnu loňského roku strávili jeden týden. Pro jejich pobyt u nás byl připraven pestrý program.
 

 
 

Prohlédli si naši školu, následně jsme se přesunuli na radnici, kde je přivítala starostka České Třebové, paní Magdaléna Peterková. Po prohlídce města jsme se jeli podívat ještě do Litomyšle. V následujících dnech jsme navštívili Moravský kras a obdivovali krásy Prahy. Neděle byla v režii hostitelských rodin – naplánovali jsme výlet do Olomouce. Nezaháleli jsme ani po večerech, trávili jsme čas v kavárnách a restauracích, kde mohli Italové ochutnat speciality české kuchyně. Předposlední den jejich pobytu zde, v úterý 9.4., jsme vytvářeli vzpomínkové plakáty s fotkami, navštívili jsme muzeum v České Třebové a večer jsme změřili síly v bowlingu. Ve středu 10. dubna v brzkých ranních hodinách nadešel čas loučení.

Myslím, že se Italům Česká republika zalíbila a jsem si jistá, že všichni budou mít na tento výměnný pobyt hezké vzpomínky.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Městu Česká Třebová za poskytnutí finanční podpory, díky níž jsme mohli našim partnerům oplatit stejně kvalitní ubytování a stravování, jaké pro nás připravili v loňském roce v Itálii.


Aneta Pouková, studentka  3. C

 
Zodpovídá: Ing. Jiří Mareš
Vytvořeno / změněno: 28.5.2019 / 28.5.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém