Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Výměnný pobyt žáků ZŠ Ústecká ulice v Agrate Brianza

 

 
 

Ve dnech 2. – 7. března 2016 se uskutečnila návštěva dětí z II. stupně ZŠ Ústecká ul., Česká Třebová v Agrate Brianza.

Některé děti byly v kontaktu se svými italským protějšky i několik měsíců před odjezdem do Itálie, takže odjížděly s menšími obavami, než děti v předchozích letech. Po příjezdu celá skupina stihla ještě návštěvu centra města Bergama a poté již odjela autobusem do partnerského města, kde děti byly bez problémů rozděleny do jednotlivých rodin. Pro čtvrteční a páteční dopoledne byl pro děti připraven zajímavý program ve škole, ve čtvrtek odpoledne byla objednána návštěva kaple Theodolindy v katedrále v Monze, kde se nachází železná koruna, kterou byl korunován Karel IV. Poté si děti prohlédly přilehlé muzeum a centrum města. Na večer byla tradičně připravena diskotéka v mládežnickém klubu s občerstvením, které připravili rodiče italských dětí.

Páteční odpoledne bylo zaměřeno na historii oblasti Brianza, děti navštívily muzeum ve Vimercate a prohlédly si kamenný most z doby starověkého Říma. V sobotu se uskutečnil celodenní výlet do Janova, kde si děti prohlédly mořské akvarium a centrum tohoto přístavního města. Neděle byla již tradičně ponechána v režii italských rodin. V pondělí ráno  děti odjely domů ke svým rodinám.

Účastníci konstatovali, že výměna tradičně proběhla ve velice přátelském ovzduší a ve výborné spolupráci s rodiči italských dětí. Všichni doufají, že tradiční průběh bude i u nás, kdy na začátku května přijedou italské děti do České Třebové.

Naše rodiny určitě co se týká pohostinnosti a vstřícnosti nebudou zaostávat za italským protějšky.

 
Zodpovídá: Miroslava Kejvalová
Vytvořeno / změněno: 9.3.2016 / 9.3.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém