Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

XVI. ročník mezinárodního varhanního festivalu Zdeňka Pololáníka je zahájen

03
Dnes proběhl první koncert MVF Zdeňka Pololáníka, který zahájila úvodním slovem paní starostka Magdaléna Peterková společně s dramaturgem festivalu Janem Lorencem a farářem zdejší římskokatolické farnosti otcem Milošem Kolovratníkem.
 

 
 
Následně se již z varhan kostela sv. Jakuba Většího začala ozývat hudba, kterou si pro dnešní večer připravil přední český varhanní improvizátor Vladimír Roubal. Jeho varhanní recitál se sestával především ze skladeb Johanna Sebastiana Bacha a jeho následovníka Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. Nechyběla ani hudba z pera Zdeňka Pololáníka.

Druhý festivalový koncert, který proběhne příští sobotu, bude zaměřen na komorní hudbu a nese podtitul „Z Bachových kantát a chorálů“. V poněkud intimnějším prostředí rotundy sv. Kateřiny si posluchači budou moci vychutnat hru na historické nástroje (viola da gamba, teorba, varhanní pozitiv). Program bude koncipovaný jako dialog varhanních „Choralvorspiele“ a vokálně-instrumentálních chorálů a árií. Přednesu se ujme Bach collegium 2020, na varhany zahraje
 Jan Lorenc. 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 12.9.2020 / 12.9.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém