Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Z USA si přivezli významná sportovní ocenění a z červnového Mistrovství republiky osm medailí

Již jsme si zvykli na to, že českotřebovští sportovci sbírají úspěchy a ocenění nejen doma, ale i na mezinárodní úrovni. V tomto směru patří opět velké uznání zápasníkům DSC GYM Česká Třebová, kteří měli bohatý a také velmi úspěšný jarní program.
 

 
 

Desátého května odletěli trenéři, Lukáš Janda, David Sedlák, Tadeáš Smejkal a svěřenec Ondřej Skřivan, na týdenní soustředění do USA. Cesta za oceán nebyla náhodná,  Třebováky na seminář pozval Karel „SilverFox“ Pravec, který v New Jersey v roce 1993 založil svou vlastní školu BJJ. Tento Čechoameričan, držitel černého pásu 3. stupně pod Renzo Gracie a černého pásu 3.stupně v taekwono ,  již několikrát navštívil Českou republiku i naše město. A právě  DSC GYM Česká Třebová si vybral jeho svou jedinou sportovní pobočkou v rámci celé Evropy.

Třebováci se v USA seznámili s novými bojovými technikami a v dvoufázovém náročném tréninku se utkali i s americkými instruktory, kteří jsou držiteli černých pásů. Na závěr týdenního soustředění přišlo velké překvapení. Lukáš Janda a David Sedlák obdrželi černé pásy a stali se tak prvními, kterým Karel Pravec toto ocenění v Evropě udělil. V rámci  Pardubického kraje jsou jejich prvními nositeli  a v České republice jsou zapsáni jako čtrnáctý a patnáctý černý pás v brazilském jiu jitsu. Za výborné sportovní výsledky získal ještě Tadeáš Smejkal fialový pás.

Po návratu ze Států se tréninkové úsilí zaměřilo na Mistrovství České republiky, které se konalo 9. Června ve Frýdku-Místku. Po tradičně úspěšné prezentaci na této vrcholné republikové soutěži jsem oslovil trenéra Lukáše Jandu, který řekl: „ Na letošní otevřené Mistrovství České republiky v brazilském jiu jitsu vyslalo DSC GYM Česká Třebová 20 zápasníků. Kromě sedmi dospělých a dvou juniorů, tvořily výpravu děti ve věku od 7 do 13 let. Poctivá celoroční práce se nám vrátila v podobě 8 medailí, dvou zlatých, tří stříbrných a stejného počtu bronzových.

Velkou radost máme z úspěchů naší nejmladší generace. V kategorii dětí se stal mistrem české republiky devítiletý Nicolas Doleček -36kg, vicemistryní devítiletá Klára Dvořáková -36kg. Ve váhové kategorii -40kg se stal vicemistrem Max Jasan a bronz ve váze -45kg získala Julie Velecká. Ostatní děti skončily na čtvrtých a pátých místech. V letošním roce zápasil Tadeáš Smejkal v kategorii elit -77kg. Po drtivých vítězstvích nad svými soupeři získal naprosto suverénně titul Mistra České republiky.

Velkým úspěchem je i bronzová medaile Davida Sedláka v kategorii elit fialové, hnědé a černé pásy, který se již půl roku léčí z vleklého zranění. Titul vicemistra republiky získal Jan Broulík v kat. bílé pásy -84 kg a sbírku medailí dovršil třetím místem  Ondřej Skřivan -93 kg.

Jako trenér jsem s naší účastí na Mistrovství České republiky velmi spokojen. Dosažené výkony i medailové výsledky DSC GYM Česká Třebová jsou důkazem, že naši práci děláme dobře.“

V letošním roce prezentaci brazilského jiu jitsu na Týdnu sportu neuvidíte. Pokud si však najdete čas, můžete mistry Evropy a mistry České republiky vidět 14. července při jejich exhibičním vystoupení na parkovišti u zimního stadionu. To se uskuteční v rámci doprovodného programu 21.ročníku Memoriálu Mistra Jana Husa ve Streetballu.

Milan Michalski

 
Zodpovídá: Ing. Jiří Mareš
Vytvořeno / změněno: 13.6.2018 / 13.6.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém