Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Žáci z Habrmanova ZŠ v Peschiera Borromeo

 

 
 

Italské město Peschiera Borromeo se stalo na pět dní domovem pro 14 žáků ZŠ Habrmanova

 

Nejen italské město Agrate Brianza, které v rámci partnerství navštívily již desítky Českotřebováků, ale i další město z milánského regionu - Peschiera Borromeo - se stalo místem setkání 14 žáků základních škol. 

 

Největší zásluhu na výměně má ředitelka základní školy v Peschiera Borromeo paní Marina de Marco, která navázala na spolupráci se ZŠ Habrmanova započatou před pěti lety právě v Agrate Brianza.

 

V pátek 19. října 2012 odletěli žáci a jejich doprovod z letiště Václava Havla do Milána. S neznámým prostředím umocněným rozdílnou úrovní jazykové vybavenosti (komunikačním jazykem byla angličtina) se naši žáci vyrovnávali různým způsobem. Ve všech případech se v italských rodinách setkali se vřelým přijetím.  Naši žáci se se svými italskými protějšky však brzy skamarádili. Italská škola připravila za podpory vedením města zajímavý program. V sobotu navštívili žáci Milán, prohledli si zde Museum natura, střed města s Dómem a divadlem La Scala. Nejvíce emocí však sklidila návštěva fotbalového stadionu San Siro, ačkoliv se zde aktuálně nehrál žádný fotbalový zápas. O to větší zážitky měli hlavně chlapci z návštěvy šaten věhlasných klubů AC a Inter Milán. V neděli byl připraven program v rodinách. Pondělí strávily děti ve škole, kde vstřebávaly atmosféru italského způsobu výuky různých zajímavých činností. V úterý naše i italské děti odjely na celodenní výlet do přístavního města Janov. Zde se kromě historického centra stalo největším lákadlem mořské akvárium. Jak pro milovníky mořské fauny, tak  pro běžné návštěvníky to byl  nezapomenutelný zážitek. Protože se teplota vzduchu pohybovala kolem 30°C, logickým pokračováním byla návštěva pláže, kde někteří neodolali a s chutí se vykoupali. Ve středu ráno přišlo na řadu loučení;  bylo srdečné,   v italském duchu a s velkými emocemi.

 

Italskou pohostinnost oplatí ZŠ Habrmanova již 19. dubna 2013, kdy přijedou italské děti  do České Třebové.

 
Zodpovídá: Ludmila Rašnerová
Vytvořeno / změněno: 29.10.2012 / 29.10.2012
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém