Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Zástupci města navštívili prostory budoucího očkovacího centra

VOŠ a SŠT
Paní starostka dnes v doprovodu tajemnice MěÚ, vedoucí oddělení informatiky a vedoucího oddělení vnitřní správy navštívila prostory jednoho z křídel VOŠ a SŠ technické, které jsou v současnosti nejpravděpodobnějším kandidátem na budoucí očkovací centrum v České Třebové.
 

 
 
Vzhledem ke skutečnosti, že spuštění očkovacího centra je z důvodu nedostatku vakcín předpokládáno až ve druhém čtvrtletí tohoto roku, bude jistě dostatek času na nutné úpravy, které jsou před uvedením do provozu potřebné. Paní starostka s panem ředitelem školy diskutovala o způsobu, jakým by mělo být zajištěno dostatečné oddělení občanů přicházejících na očkování od žáků, kteří se po obnovení provozu školy mohou do budovy vrátit. Potřebné bude také zajistit bezbariérový přístup, jelikož nyní se před vstupem do budovy nachází čtyři schody. Řešeno bylo také několik dalších technických záležitostí, jako je připojení k internetu pro administrativní pracovníky, potřeba drobných stavebních úprav a vystěhování aktuálního mobiliáře v prostorech. Ve všech těchto záležitostech bude město se střední školou v případě potřeby aktivně spolupracovat.

Z VOŠ a SŠ technické zástupci města zamířili do budovy domu s pečovatelskou službou tzv. Žluťáku, jehož společenská místnost a přilehlé prostory jsou druhým z kandidátů na případné očkovací centrum. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o menší prostory, než na VOŠ a SŠ technické, byla varianta očkovacího centra v této budově vyhodnocena spíše jako záložní pro případ, že hygienická stanice nevyhodnotí střední školu jako vhodnou lokalitu. Zeď v místnosti, kde by případně docházelo k očkování je totiž omyvatelná a tedy i snadněji dezinfikovatelná, což je pravděpodobně jedno z hledisek, ke kterým bude hygienická stanice přihlížet.

Město Česká Třebová bude v této věci v následujících týdnech s hygienou v kontaktu. Veřejnost bude o dalším postupu průběžně informována prostřednictvím sociálních sítí a webu města.

centrum

02

03
 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 28.1.2021 / 28.1.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém