Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Zástupci města představili veřejnosti studii ke zřízení nového pavilonu Domova pro seniory

Ve čtvrtek 10. listopadu se v badatelně Městského muzea Česká Třebová uskutečnilo avizované setkání nad architektonickou studií nového pavilonu Domova pro seniory.
 

 
 
Po úvodním slovu paní starostky se prezentace ujala paní ředitelka Sociálních služeb Česká Třebová Magdaléna Zemková, která přítomným objasnila základní důvody vedoucí město k vypracování studie. Konkrétně se jednalo především o nedůstojný stav současného pavilonu B a předpokládaný demografický vývoj. Paní ředitelka představila také varianty financování provozu nového zařízení, o kterém v nedávné době proběhlo jednání také se zástupci Pardubického kraje. Více čtěte ZDE.

Po paní ředitelce se slova ujal městský architekt Martin Hájek, jehož prezentace obsahovala detaily studie, která by měla být podkladem pro případný projekt. Kromě výše zmíněných byla projednání účastna také vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Eva Gibišová a vedoucí odboru rozvoje města a investic Karel Švercl, kteří byli po prezentacích přístupni dotazům přítomné veřejnosti i zastupitelům města. Právě rozhodnutí zastupitelstva na jeho prosincovém zasedání může celou záležitost posunout o další kus kupředu. Dle předpokladu bude na tomto jednání předložen výkup současného průmyslového areálu v blízkosti současného Domova pro seniory, který by měl dle prezentované studie novému pavilonu ustoupit.

00

02

02

04
 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 11.11.2021 / 11.11.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém