Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Závěru týdne sportu se zúčastnila delegace z partnerského města Agrate Brianza

 

 
 

V rámci svého programu shlédli vystoupení tanečních a sportovních skupin v tělocvičně Základní školy Nádražní, vystoupili s koncertním programem v domově důchodců a v rotundě svaté Kateřiny, kde v závěru všechny přítomné dojali  svým podáním české a italské hymny.

 

V přátelském utkání českotřebovští volejbalisté potvrdili svou kvalitu vítězstvím nad svými italskými kolegy.

 

Navzdory  únavě z cesty a celodennímu pobytu v Praze si naši přátelé nenechali ujít program Týdne sportu ani ve čtvrtek ani v pátek.  Byli nesmírně nadšeni z programu a z toho, jak se naši občané scházejí a dokáží se bavit.

 

V pátek v 16,00 proběhla ve výstavní síni kulturního centra vernisáž fotografické výstavy, kde prezentoval své fotografie reportér z Agrate Brianza pan Elio Villa. Jeho práce zaznamenávají život v působišti agrátského  misionáře otce Vismary.

 

Sobota byla zaměřena na poznávání České Třebové a okolí, pro delegaci byla připravena návštěva  Litomyšle a  Chaloupky Maxe Švabinského v Kozlově, exkurse ve vodárně a prohlídka  parku Javorka a našich sportovních areálů. Večer byl určen pro společné posezení s českotřebovskými rodinami, které poskytly ubytování ve svých domovech.  Možná právě toto setkání mělo velký vliv na to, že italská strana hodnotila tuto návštěvu jako velice srdečnou a velmi ocenila pohostinnost našich občanů.        

  

Ing. Jaromíra Žáčková

místostarostka

 
Zodpovídá: Admin
Vytvořeno / změněno: 23.11.2009 / 23.11.2009
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém