Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Ze včerejší vernisáže výstavy Buď připraven!

03
V Městské knihovně proběhla v pondělí 7. září v 17 hodin vernisáž nové výstavy, kterou si pro Vás připravilo junácké středisko Javor Česká Třebová. Na programu vernisáže bylo úvodní slovo paní starostky, promítání filmu Hledání lilie, diskuze s oldskauty a prohlídka výstavy.
 

 
 
Paní starostka ve svém úvodním slovu pozdravila přítomné skautky a skauty všech věkových kategorií, vzpomněla na dobu, kdy ona sama chodila do skautu a připomenula že ve Třebové má skauting bohatou historii. "Děkuji vám starším, že jste stále aktivními členy a předáváte své zkušenosti mladším, vám mladým děkuji za to, že myšlenky a ideály skautingu šíříte dál," řekla přítomným starostka, která ještě závěrem popřála všem pevné zdraví a hodně návštěvníků výstavy.

Výstava Buď připraven! Vás provede uplynulými 30 lety skautingu v České Třebové, od doby kdy byl Junák po Sametové revoluci znovu obnoven až do dneška. Významné události porevolučního českotřebovského skautingu, krátké exkurze do dřívější minulosti, běžné skautské věci i současný skauting v České Třebové - to vše mohou návštěvníci na výstavě najít.Výstava v prostorách Městské knihovny Česká Třebová potrvá do soboty 31. října 2020.

Foto: Michal Horák

 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 8.9.2020 / 8.9.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém