Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Zpravodajství města

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 1323 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 53  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
5.5.2021Očkovací místo v České Třebové je od dneška v provozu
Dnes ve 13:00 se v budově VOŠ a SŠT Česká Třebová Na Skalce nechali očkovat první občané z našeho města i blízkého okolí. Podle informací od agentury provozující očkovací místo bude do konce týdne v České Třebové očkováno první dávkou vakcíny Pfizer přes 160 lidí.
Jiří Holý
5.5.2021Pozvánka CYKLO GLACENSIS 2021 [PDF, 247 kB]Jiří Holý
5.5.2021Českotřebovský cyklomaraton má nový termín
Člověk míní, život mění. Dvanáctý ročník Českotřebovského cyklomaratonu se nepojede v závěru června (původně 27.6.), ale v sobotu 10. července.
Jiří Holý
4.5.2021Video: Z centra - Jan Čenský
Kulturní centrum Česká Třebová v neděli zveřejnilo první díl svého nového cyklu rozhovorů s osobnostmi, které jsou spojené s městem Česká Třebová. Hostem pořadu byl herec, moderátor a čerstvý jubilant Jan Čenský.
Jiří Holý
3.5.2021Staveniště kontejnerové přístavby MŠ U Koupaliště je předáno
Dnes dopoledne proběhlo za přítomnosti paní starostky, zaměstnanců MěÚ a dalších zainteresovaných subjektů předání staveniště kontejnerové přístavby MŠ U Koupaliště.
Jiří Holý
3.5.2021Video: Happy Together/The Turtles - Taneční orchestr ZUŠ Česká Třebová
Nejslavnější píseň Happy Together britské skupiny The Turtles v provedení Tanečního orchestru ZUŠ Česká Třebová pod vedením Milana Špičáka. Nahrávka byla vytvořena "slepením" nahrávek jednotlivých žáků, pořízených převážně doma v období pandemie koronaviru. Žáci sice hrají sami s nahrávkou puštěnou do sluchátek, ale nakonec přece jen spolu. Snad si ji brzy zahrají "happy together" někde na pódiu...
Jiří Holý
2.5.2021Video: Na Skalce se bude očkovat vakcínou Pfizer
Očkovací centrum v České Třebové zřídil Pardubický kraj v přízemí budovy střední školy na Skalce. Činnost zahájí ve středu 5. května. Nyní jde o to, aby bylo naše očkovací centrum plně vytíženo, aby jej Třebováci plně využívali. Zatím je registrací pro českotřebovské očkovací místo poměrně málo. Jeho kapacita bude 100 vakcín za jeden den a je jen na nás, aby bylo dobře využito. Úprava prostor již byla provedena a schválena, v pátek 30. dubna se o připravenosti očkovacího místa přesvědčil hejtman Martin Netolický.
Jiří Holý
1.5.2021Jan Čenský navštívil u příležitosti svých narozenin Českou Třebovou
Dnes slaví své šedesáté narozeniny herec a moderátor Jan Čenský, který je neodmyslitelně spojen s naším regionem i městem. Paní starostka přijala ve čtvrtek pana Čenského na českotřebovské radnici, kde mu také popřála k významnému životnímu jubileu.
Jiří Holý
30.4.2021Pečující osoby mohou mohou požádat o kód na očkování
V období od 3. 5. 2021 do 15. 06. 2021 mohou lidé, kteří jsou zavedeni v systému Úřadu práce ČR jako pečující o osoby ve III. nebo IV. stupni závislosti u příspěvku na péči požádat Úřad práce ČR o přidělení unikátního kódu na očkování proti nemoci COVID-19.
Jiří Holý
29.4.2021Farmářské trhy opět na Starém náměstí
Dnes na Starém náměstí v České Třebové po zimní přestávce opět zavítali trhovci, kteří zde budou nabízet své produkty do 16:00. Na farmářských trzích můžete zakoupit valašské frgále, slovenské sýry, pečivo, medovinu, koření, čaje, sirupy, výrobky z rakytníku a mnoho dalších produktů.
Jiří Holý
28.4.2021Týden sportu se letos opět neuskuteční
Vážení občané, dovolujeme si Vám oznámit, že Rada města Česká Třebová na svém jednání v pondělí 26. dubna vzala na vědomí zpětvzetí žádosti o poskytnutí finančních prostředků formou individuální dotace na sportovní akci „Týden sportu 2021“ a připojuje se k rozhodnutí pořadatele tuto sportovní akci v letošním roce vzhledem k okolnostem neuskutečnit.
Jiří Holý
28.4.2021Již dnes se otevírá registrace v nových očkovacích místech v kraji, včetně České Třebové
V návaznosti na zvýšené dodávky vakcín nejen do Pardubického kraje bylo na dnešní poradě pracovní skupiny pro očkování při Bezpečnostní radě Pardubického kraje definitivně potvrzeno, že od příštího týdne vzniknou nová očkovací centra v Pardubicích, Hlinsku a České Třebové, do kterých se mohou zájemci hlásit již dnes. K dnešnímu dni bylo v kraji vyočkováno téměř 130 tisíc dávek.
Jiří Holý
28.4.20211.Distanční den země s mobilem i bez – shrnutí
Ve dnech 22.-25.4. se soutěžilo v Parku Československých legií v České Třebové. Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Podorlicko v České Třebové ve spolupráci s organizací Junák - český skaut, středisko Javor Česká Třebová připravily pro návštěvníky distanční soutěž ke Dni Země a ke Dni skautů.
Jiří Holý
27.4.2021Polní cesta k Chatě U Floriána se dočká nového povrchu
Již v letošním roce dojde v katastrálním území Parník k investiční akci Státního pozemkového úřadu, který zajistí rekonstrukci polní cesty mezi letištěm U Dvora a lokalitou U Floriána. Téměř 1,2 km dlouhý úsek se tak dočká nového asfaltobetonového povrchu. Město Česká Třebová se na akci bude podílet rekonstrukcí dvou navazujících úseků o délce 34 m a 160 m. Za tímto účelem je v městském rozpočtu pro letošní rok vyčleněna částka 2 050 000 Kč. Z důvodu realizace stavby je nutné přistoupit ke kácení některých dřevin v lokalitě.
Jiří Holý
27.4.2021Předškoláci v MŠ U Koupaliště
I v době, kdy je počet dětí v MŠ korigován vládními nařízeními, stále tvoříme a vyrábíme.
Jiří Holý
26.4.2021Městská knihovna Česká Třebová květen 2021 [PDF, 349 kB]
Od středy 14. dubna 2021 je knihovna znovu otevřena pro veřejnost. Provoz knihovny a poskytová-ní služeb odpovídá platným nařízením. Půjčování je možné na všech odděleních, včetně pobočky Parník. Vracení do biblioboxů nebo osobně. Pro aktuální informace sledujte knihovnu na Facebooku, stránky www.moderniknihovna.cz, psát můžete na info@moderniknihovna.cz nebo volejte 732 756 827, 605 125 323 (pobočka Parník).
Jiří Holý
26.4.2021Rozhledna na Kozlovském kopci se otevře veřejnosti
Rozhlednu bude možné navštívit ve víkendové dny a státní svátky od 1. května v čase od 10:00 - 18:00. V letním provozu pak bude možní rozhlednu navštívit také ve všední dny.
Jiří Holý
25.4.2021Na Staré náměstí se vrátí farmářské trhy [JPG, 442 kB]
Již od tohoto čtvrtka budou na Starém náměstí v České Třebové opět pořádány farmářské trhy, které tak navážou na tradici započatou v předešlém roce. Upozorňujeme veřejnost, že farmářské trhy se budou konat pouze za předpokladu, že jejich uskutečnění nebudou bránit vládní nařízení v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19.
Jiří Holý
23.4.2021Vítězem ankety se stal přechod v ulici Litomyšlská
Vážení občané, děkujeme Vám, že jste se zapojili do ankety "Vyberte oranžový přechod pro Českou Třebovou". Celkem se ankety v termínu od 15. 4. do 22. 4. účastnilo 131 občanů. Vítězem ankety se stal přechod překračující silnici II/358 v ulici Litomyšlská poblíž křižovatky s ulicí Kubelkova a Matyášova, který obdržel celkem 65 hlasů. Pro přechody v ulici Masarykova a Sadová hlasovalo 38 a 28 respondentů.
Jiří Holý
22.4.2021On-line vzdělávací programy pro školy
Pro doplnění či zpestření školní výuky nabízíme programy z knihovny alespoň on-line formou, živě z našeho studia na oddělení Teenspace. Individuální domluva na tématu s Blankou Vomáčkovou. Připravujeme také projektové dopoledne ve spolupráci se ZŠ Semanín.
Jiří Holý
21.4.2021Lázně ducha do celé republiky! aneb Slavíme 10. narozeniny Lázní ducha Litomyšl
V dnešní době – víc, než kdy jindy – je třeba myšlenky lázní ducha poslat do celé republiky. Doba není jednoduchá, ale připomenout 10. narozeniny Lázní ducha Litomyšl vnímáme i jako povinnost a poděkování Otcům zakladatelům a všem věrným lázeňačkám a lázeňákům. Letos je tomu již 10 let, kdy Miroslav Brýdl, Ladislav Horáček a Jarda Vencl představili město „L“ jako první české lázně ducha.
Jiří Holý
21.4.2021Park u krematoria byl opět jedním z témat jednání zastupitelstva města
Na únorovém jednání zastupitelstva bylo na návrh starostky města schváleno rozhodnutí pověřit kontrolní výbor zastupitelstva prošetřením kroků městského úřadu a vedení města v záležitosti nedávného kácení v parku u krematoria. Odboru životního prostředí byl pak uložen úkol připravit plán letošních úprav v parku, který bude následně předložen široké veřejnosti. Celou záležitostí se rovněž zabývala Česká inspekce životního prostředí a Odbor životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Pardubického kraje.
Jiří Holý
21.4.2021Distanční Den země s mobilem i bez
Vydejte se ve dnech 22.-25.4. soutěžit do Parku Československých legií v České Třebové u městské polikliniky. Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Podorlicko v České Třebové ve spolupráci s organizací Junák - český skaut, středisko Javor Česká Třebová připravily pro návštěvníky distanční soutěž ke Dni Země a ke Dni skautů.
Jiří Holý
20.4.2021Zastupitelé dali zelenou záměru privatizace bytového souboru Jezevčík čp. 1979 - 1983
Příprava privatizace domu čp. 1979 – 1983 na Trávníku v České Třebové byla zahájena na základě usnesení zastupitelstva města ze dne 17.02.2020. V rámci příprav byl proveden výmaz zástavního práva z předmětných bytových domů, čímž došlo k jejich splynutí se stavebními pozemky a za účelem objektivního zjištění obvyklých cen znaleckým posudkem, byl objednán znalecký posudek, který ve výsledku stanovuje obvyklou jednotkovou cenu pro jednotlivé byty v rozmezí od 23.000 Kč do 24.900 Kč za m2. Následovala jednání mezi zástupci vedení města a privatizanty.
Jiří Holý
20.4.2021Výluky na trase Česká Třebová - Choceň
Vážení občané, dovolujeme si vás informovat, že na základě požadavku Správy železnic s.o. se bude od 4. května 2021 od 0:00 hod. nepřetržitě do 4. prosince 2021 do 23:59 hod. konat nepřetržitá výluka jedné traťové koleje v úseku Brandýs nad Orlicí - Ústí nad Orlicí.
Jiří Holý

Zobrazeno je 25 z celkem 1323 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 53  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

  • Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 v České republice
    Podle zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, bude na celém území České republiky přistoupeno ke sčítání lidu, domů a bytů. Rozhodným okamžikem sčítání je půlnoc z pátku 26. března 2021 na sobotu 27. března 2021. Fyzická osoba podléhající sčítání je povinna poskytnout zákonem požadované údaje. Sčítání je primárně navrženo jako online, tedy bez nutnosti kontaktu s dalšími osobami.
  • Požár bytového domu Lhotka č. p. 177 a 178
 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty města a MěÚ > Zpravodajství města

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém