Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Zpravodajství města

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 1070 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 43  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
22.9.2020Video: Kruh přátel hudby zahájil novou sezónu hudebních večerů
Kruh přátel hudby zahájil v České Třebové novou sezónu hudebních večerů. Na úvodním koncertu se představili houslista Karel Hampl, klavíristka Jana Hamplová a sopranistka Michaela Kubištelová.
Jiří Holý
21.9.2020Výlukový jízdní řád 8.-9. října v úseku Česká Třebová - Moravská Třebová [PDF, 53 kB]
Na základě požadavku Správy železnic s.o. se budou ve dnech 8. a 9. října 2020 vždy od 21:00 hod. do 23:59 hod. konat noční výluky traťové koleje v úseku Třebovice v Čechách - Moravská Třebová. Po dobu konání výluky budou všechny osobní vlaky v úseku Česká Třebová - Moravská Třebová nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede podle výlukového jízdního řádu.
Jiří Holý
21.9.2020V Ústí nad Orlicí bylo zřízeno nové odběrové místo na COVID-19
Kvůli prudkému nárůstu nakažených covid-19 se zvyšuje i potřeba testování. V Pardubickém kraji se tak od pondělí 21. 9. budete moci nechat otestovat na pěti místech. Přesněji se jedná o Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Pardubice, Chrudim a Svitavy, kde působí výjezdový tým.
Jiří Holý
21.9.2020Domov pro seniory zavádí rezervační systém pro návštěvy [PDF, 189 kB]
S účinností od úterý 22. 9. 2020 budou do zařízení Domova pro seniory vpuštěny návštěvy pouze na základě předchozí rezervace!
Jiří Holý
21.9.2020Karlík a továrna na čokoládu
Dětský divadelní soubor Knoflíček včera divákům při svém premiérovém představení předvedl svoji inscenaci pohádky Karlík a továrna na čokoládu. Plný sál Kulturního centra Česká Třebová tak mohl přihlížet velkolepé podívané, která se divákům naskytla v podobě vyvedených hereckých, pěveckých a tanečních výkonů.
Jiří Holý
18.9.2020Znáte volnočasový klub Rébus?
Klub Rébus, který funguje při Dům dětí a mládeže Kamarád již od roku 2013, je volnočasový klub pro děti od 9-ti let nejen z České Třebové. Najdete ho ve spodní části ulice Boženy Němcové nedaleko parku Javorka (Matyášova 983).
Jiří Holý
18.9.2020Od pátku se rozšíří protiepidemická opatření ve školách a stravovacích zařízeních
V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací v ČR Ministerstvo zdravotnictví přistupuje k dalším protiepidemickým opatřením. Resort rozšiřuje povinnost nošení roušek ve školách a omezuje otevírací dobu provozoven stravovacích služeb v nočních hodinách.
Jiří Holý
17.9.2020První stupeň ZŠ ústecká má nová sociální zařízení
Během letošních prázdnin, které byly z důvodu výskytu koronaviru v ČR o něco delší, proběhla na ZŠ Ústecké 1. etapa rekonstrukce hygienických zařízení budovy prvního stupně. Součástí těchto prací bylo zbudování nové kanalizační a vodovodní přípojky i nové vnitřní rozvody vody a kanalizace.
Jiří Holý
17.9.2020Ministerstvo zdravotnictví zpřísňuje pravidla pro konání vnitřních hromadných akcí na stání
V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací zavádí Ministerstvo zdravotnictví nová opatření. Od pátku 18. září od 18 hodin se s výjimkou výstav, trhů, veletrhů a jim podobných akcí budou moci konat vnitřní hromadné akce s účastí přesahující ve stejný čas 10 osob jen za podmínky, že každý účastník akce bude mít určeno místo k sezení. Na vnitřní hromadné akce tak nebude možný prodej vstupenek jinak než na konkrétní místo k sezení.
Jiří Holý
16.9.2020Přehled akcí pořádaných DDM Kamarád v říjnu 2020 [PDF, 192 kB]Jiří Holý
16.9.2020Druhá etapa prací na MŠ Habrmanova je u konce
V loňském roce došlo v pavilonu B a části spojovacího krčku na MŠ Habrmanova k zateplení budovy, výměně oken i dveří, instalaci nové vzduchotechniky a dalším pracím, které byly součástí první etapy rekonstrukce této mateřské školy. Letos si stejným procesem prošel také pavilon A. Obsahem rekonstrukce byly i tentokrát další práce na výmalbě tříd, nových podlahách, výměna krytů topení, parapetů.
Jiří Holý
12.9.2020XVI. ročník mezinárodního varhanního festivalu Zdeňka Pololáníka je zahájen
Dnes proběhl první koncert MVF Zdeňka Pololáníka, který zahájila úvodním slovem paní starostka Magdaléna Peterková společně s dramaturgem festivalu Janem Lorencem a farářem zdejší římskokatolické farnosti otcem Milošem Kolovratníkem.
Jiří Holý
12.9.2020Region Orlicko – Třebovsko slavil 20 let své existence
Včera se v Dlouhé Třebové sjeli zástupci obcí našeho regionu, aby společně oslavili 20 let od vzniku svazku obcí Region Orlicko – Třebovsko. Starostové regionu včetně paní starostky Magdalény Peterkové na staré hřiště do Dlouhé Třebové dorazili na kole, jak tomu bývá při Dnu regionu zvykem. Tentokrát jejich jízda započala v Brandýse nad Orlicí, kde podstoupili prohlídku hradu a přírodního labyrintu.
Jiří Holý
11.9.2020Oznámení o změně provozní doby prodejny KONZUM v ulici Kubelkova
Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit na změnu provozní doby prodejny KONZUM (146) v ulici Kubelkova z důvodu nemoci personálu.
Jiří Holý
11.9.2020Na Starém náměstí dnes probíhá Světový den první pomoci
Již tradiční akce, kterou pořádá Oblastní spolek červeného kříže Ústí nad Orlicí, VOŠ a SŠ zdravotní a sociální Ústí nad Orlicí a složky integrovaného záchranného systému ČR, bude na Starém náměstí do 13:00.
Jiří Holý
11.9.2020Přehled školních projektů realizovaných s podporou MAS OrlickoJiří Holý
10.9.2020Nemocnice Pardubického kraje opět vyhlašuje zákaz návštěv
Od pátku 11. září do odvolání bude na základě rozhodnutí Epidemiologické komise Nemocnice Pardubického kraje ve všech pěti zařízeních Nemocnice Pardubického kraje (NPK) opět platit zákaz návštěv. Na doprovod u porodu se tento zákaz nevztahuje.
Jiří Holý
9.9.2020Video: Na Staré náměstí se vrátily trhy, konat se budou do konce října
V minulosti bývalo zvykem, že náměstí bylo přirozeným středem města a také centrem obchodního dění. Těžko říct, zda úbytek konání nejrůznějších jarmarků způsobilo rozkulačení sedláckých rodů, nárůst parkujících automobilů, nebo příchod supermarketů. V České Třebové si ale řekli, že trhy na náměstí zkrátka patří, a tak se zde opět konají.
Jiří Holý
9.9.2020Od čtvrtka budou povinné roušky ve vnitřních prostorách budov v celé ČR
Ministerstvo zdravotnictví reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci a od čtvrtka 10. září zavádí povinné nošení roušek až na některé výjimky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve společných prostorách škol. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy. Roušky jsou základní preventivní opatření nejen v souvislosti s COVID-19, ale také v souvislosti s blížícím se obdobím respiračních onemocnění.
Jiří Holý
9.9.2020Domov seniorů v České Třebové připravuje celkovou modernizaci
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil Domov seniorů v České Třebové. S ředitelkou Magdalénou Peterkovou hovořil o investičních záměrech v rámci domova, síti sociálních služeb v Pardubickém kraji, ale také dotačních možnostech z fondů evropské unie.
Jiří Holý
9.9.2020Tisková zpráva: Jabkancová pouť se v letošním roce neuskuteční
V tomto týdnu dospěli členové Spolku od sv. Kateřiny k důležitému rozhodnutí. Tradiční Jabkancová pouť, která se měla tento rok konat v našem městě již po šedesáté, se letos neuskuteční.
Jiří Holý
8.9.2020Českotřebovské pošťačky zachránily život ženě s epileptickým záchvatem
Hejtman Martin Netolický předal dnes Cenu Michala Rabase za záchranu poštovním doručovatelkám Evě Duškové a Janě Lexové za poskytnutí rychlé první pomoci ženě se silným epileptickým záchvatem. Nominovat jak na cenu za záchranu lidského života, ale také na cenu za dlouhodobou zásluhu o Pardubický kraj je možné do konce listopadu.
Jiří Holý
8.9.2020Video: Během léta bylo možné navštěvovat kulturní akce v parku Javorka
Během uplynulých prázdninových měsíců bylo možné v mnoha městech navštěvovat různé venkovní kulturní akce. Nejinak tomu bylo i v České Třebové.
Jiří Holý
8.9.2020Oznámení o opravě stávajícího vodovodu a kanalizace v ul. Sídliště Lhotka [PDF, 259 kB]
Oznamujeme občanům, že od 8.9.2020 proběhne oprava stávajícího vodovodu a kanalizace ul. Sídliště Lhotka, Česká Třebová (viz. situace). Předpokládaná doba plánovaných prací je od 8.9. do 23.10.2020. V
Jiří Holý
8.9.2020Ze včerejší vernisáže výstavy Buď připraven!
V Městské knihovně proběhla v pondělí 7. září v 17 hodin vernisáž nové výstavy, kterou si pro Vás připravilo junácké středisko Javor Česká Třebová. Na programu vernisáže bylo úvodní slovo paní starostky, promítání filmu Hledání lilie, diskuze s oldskauty a prohlídka výstavy.
Jiří Holý

Zobrazeno je 25 z celkem 1070 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 43  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty města a MěÚ > Zpravodajství města

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém