Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Zpravodajství města

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 1079 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 44  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
10.9.2020Nemocnice Pardubického kraje opět vyhlašuje zákaz návštěv
Od pátku 11. září do odvolání bude na základě rozhodnutí Epidemiologické komise Nemocnice Pardubického kraje ve všech pěti zařízeních Nemocnice Pardubického kraje (NPK) opět platit zákaz návštěv. Na doprovod u porodu se tento zákaz nevztahuje.
Jiří Holý
9.9.2020Video: Na Staré náměstí se vrátily trhy, konat se budou do konce října
V minulosti bývalo zvykem, že náměstí bylo přirozeným středem města a také centrem obchodního dění. Těžko říct, zda úbytek konání nejrůznějších jarmarků způsobilo rozkulačení sedláckých rodů, nárůst parkujících automobilů, nebo příchod supermarketů. V České Třebové si ale řekli, že trhy na náměstí zkrátka patří, a tak se zde opět konají.
Jiří Holý
9.9.2020Od čtvrtka budou povinné roušky ve vnitřních prostorách budov v celé ČR
Ministerstvo zdravotnictví reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci a od čtvrtka 10. září zavádí povinné nošení roušek až na některé výjimky ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve společných prostorách škol. Nadále také platí celostátní povinnost nosit ochranné prostředky v prostředcích veřejné dopravy. Roušky jsou základní preventivní opatření nejen v souvislosti s COVID-19, ale také v souvislosti s blížícím se obdobím respiračních onemocnění.
Jiří Holý
9.9.2020Domov seniorů v České Třebové připravuje celkovou modernizaci
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil Domov seniorů v České Třebové. S ředitelkou Magdalénou Peterkovou hovořil o investičních záměrech v rámci domova, síti sociálních služeb v Pardubickém kraji, ale také dotačních možnostech z fondů evropské unie.
Jiří Holý
9.9.2020Tisková zpráva: Jabkancová pouť se v letošním roce neuskuteční
V tomto týdnu dospěli členové Spolku od sv. Kateřiny k důležitému rozhodnutí. Tradiční Jabkancová pouť, která se měla tento rok konat v našem městě již po šedesáté, se letos neuskuteční.
Jiří Holý
8.9.2020Českotřebovské pošťačky zachránily život ženě s epileptickým záchvatem
Hejtman Martin Netolický předal dnes Cenu Michala Rabase za záchranu poštovním doručovatelkám Evě Duškové a Janě Lexové za poskytnutí rychlé první pomoci ženě se silným epileptickým záchvatem. Nominovat jak na cenu za záchranu lidského života, ale také na cenu za dlouhodobou zásluhu o Pardubický kraj je možné do konce listopadu.
Jiří Holý
8.9.2020Video: Během léta bylo možné navštěvovat kulturní akce v parku Javorka
Během uplynulých prázdninových měsíců bylo možné v mnoha městech navštěvovat různé venkovní kulturní akce. Nejinak tomu bylo i v České Třebové.
Jiří Holý
8.9.2020Oznámení o opravě stávajícího vodovodu a kanalizace v ul. Sídliště Lhotka [PDF, 259 kB]
Oznamujeme občanům, že od 8.9.2020 proběhne oprava stávajícího vodovodu a kanalizace ul. Sídliště Lhotka, Česká Třebová (viz. situace). Předpokládaná doba plánovaných prací je od 8.9. do 23.10.2020. V
Jiří Holý
8.9.2020Ze včerejší vernisáže výstavy Buď připraven!
V Městské knihovně proběhla v pondělí 7. září v 17 hodin vernisáž nové výstavy, kterou si pro Vás připravilo junácké středisko Javor Česká Třebová. Na programu vernisáže bylo úvodní slovo paní starostky, promítání filmu Hledání lilie, diskuze s oldskauty a prohlídka výstavy.
Jiří Holý
7.9.2020Kůrovcová kalamita v městských lesích Česká Třebová
Suchá perioda posledních let způsobila přemnožení podkorního hmyzu, zejména kůrovců napříč celou Českou republikou potažmo Evropou. Přesycený trh s jehličnatým dřívím, propad cen všech sortimentů a nedostatek těžebních kapacit staví vlastníky lesů před těžko řešitelnou situaci.
Jiří Holý
7.9.2020Nový školní rok v MŠ U Koupaliště
Opět začal školní rok. Copak nám asi přinese? V naší mateřské škole jsme již nachystáni a dobře připraveni. Děti se naučí spoustu nových věcí, najdou si nové kamarády, zažijí spoustu legrace a nová poznání.
Jiří Holý
6.9.2020Kozlov hostil šachový turnaj
Kozlovská Hospůdka U Sitařů včera hostila 2. ročník turnaje O pohár Maxe Švabinského, který pořádal Šachový klub Česká Třebová. Turnaje se účastnilo celkem 45 hráčů, ze kterých se na prvním místě umístil Martin Červený z ŠK Duras BVK.
Jiří Holý
6.9.2020Skautská výstava "Buď připraven!" [JPG, 263 kB]
Výstava Vás provede uplynulými 30 lety skautingu v České Třebové, od doby kdy byl Junák po Sametové revoluci znovu obnoven až do dneška. Významné události porevolučního českotřebovského skautingu, krátké exkurze do dřívější minulosti, běžné skautské věci i současný skauting v České Třebové - to vše mohou návštěvníci na výstavě najít.
Jiří Holý
5.9.2020Za týden začne XVI. ročník Mezinárodního varhanního festivalu Zdeňka Pololáníka
Vážení festivaloví přátelé, dovolte nám představit letošní dramaturgii festivalu. Rok 2020 přináší hned několik výročí z oblasti varhanní literatury. Pro českotřebovský festival jsou zvláště významná ta, která se pojí s osobou Zdeňka Pololáníka, Jiřího Strejce a Johanna Sebastiana Bacha. První se stane v říjnu jubilantem, druhý, východočeský skladatel a varhaník, již deset let shlíží z varhanního nebe a třetímu, jenž se zapsal nesmazatelně do světového varhanního repertoáru, bychom letos napočítali 270 let. V rámci 16. ročníku festivalu Vás čeká celkem pět varhanních koncertů.
Jiří Holý
5.9.2020Video: Již potřetí se konal v uličce Kobylí důl výtvarný happening
V České Třebové se konal další ročník výtvarného happeningu nazvaného “Kobylinec”. Více jak desítka autorů opět dokázala, že umělecká díla nemusí být prezentována pouze v galeriích, ale je možné je vystavovat i pod širým nebem.
Jiří Holý
4.9.2020Bleší trhy Na Splavě již po patnácté
Dnes do 17:00 a zítra od 9:00 do 15:00 probíhají v ulici Na Splavě tradiční bleší trhy. Je tu tedy opět možnost navštívit místo, kde nepotřebné věci jednoho člověka mohou stát pokladem pro druhého.
Jiří Holý
3.9.2020Plavecký bazén je v plném provozu [PDF, 234 kB]
Krytý plavecký bazén v letošním září neprochází na rozdíl od minulých let dlouhodobou odstávkou, všechny udržovací práce byly provedeny v jarních měsících, proto jeho provoz pokračuje bez jakýchkoliv omezení – viz. zveřejněná provozní doba. Těšíme se na Vaši návštěvu!
Jiří Holý
3.9.2020Mimořádné opatření provozovatele Zimního stadionu Česká Třebová
Provozovatel Zimního stadionu Česká Třebová společnost Eko Bi s.r.o. s účinností od 1.9.2020 na základě „Mimořádného opatření“ ministerstva zdravotnictví ze dne 24.8.2020, vydává následující opatření:
Jiří Holý
2.9.2020Nabídka kurzů univerzity třetího věku při DDM Kamarád [JPG, 985 kB]Jiří Holý
1.9.2020Video: V příštím roce by se cyklisté mohli svézt po nové stezce
O cyklostezce vedoucí z České Třebové do Rybníka se hovořilo řadu let. V současné době se zdá, že spojnice, díky níž by se velocipedisté mohli vyhnout frekventované křižovatce na silnici I/14, se začne budovat ještě letos.
Jiří Holý
1.9.2020Program Týdne (pro) pěstounství [PDF, 1,1 MB]
Pardubický kraj ve spolupráci s neziskovými organizacemi vás zve na akce pořádané v rámci Týdne (pro) pěstounství, který proběhne ve dnech 13. 9. - 18. 9. 2020.
Jiří Holý
1.9.2020V sobotu proběhne II. ročník šachového Rapid turnaje O pohár Maxe Švabinského [PDF, 8,6 MB]
Startovné, které činí 150 Kč na hráče, zahrnuje oběd. Občerstvení s alko, nealko a dalším jídlem k dispozici k zakoupení během celého turnaje přímo v místě konání. Pro předem nepřihlášené nemusí vyjít oběd. Na každého lichého hráče je nutno vzít kompletní šachovou soupravu a funkční digitální šachové hodiny!
Jiří Holý
1.9.2020Město Česká Třebová je dnes na Facebooku přesně jeden rok! Jak se stránce daří podle oficiálních statistik?
Dne 1. září 2019 byla spuštěna oficiální městská facebooková stránka, která Vám od té doby pravidelně přináší nejčerstvější informace o politickém, společenském, kulturním i sportovním dění ve městě. Během prvního roku provozu stránky bylo na její hlavní zdi zveřejněno celkem 530 příspěvků. Frekvence příspěvků se tak pohybuje těsně pod hranicí 1,5 příspěvku za den. K dnešnímu dni stránku sleduje celkem 2 306 lidí, ze kterých ji 2 108 uživatelů označilo jako "to se mi líbí".
Jiří Holý
1.9.2020První den školního roku 2020/21
Dnes ráno učitelé prvních stupňů základních škol zaslechli konečně po půl roce na chodbách opět dětské hlasy. Kvůli epidemiologickým opatřením vlády zde totiž byla školní výuka od března do konce předešlého školního roku zastavena. Největší význam však měl dnešní den pro prvňáčky a jejich rodiče, které přišla na ZŠ Habrmanova pozdravit paní starostka.
Jiří Holý
29.8.2020Fotoreportáž z výtvarného happeningu Kobylinec 2020
V uličce Kobylí důl dnes své výtvory vystavují a také prodávají umělci všeho druhu. Na místě můžete vidět nejrůznější malby, kresby, sochy, plastiky a další vydařená díla. Od 15.00 do 18.00 hod. se k vystavovatelům přidá také místní hudební kapela Poutníci. Na místě je připraveno i drobné občerstvení.
Jiří Holý

Zobrazeno je 25 z celkem 1079 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 44  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty města a MěÚ > Zpravodajství města

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém