Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Zpravodajství města

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 1498 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 60  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
6.9.2021Oznámení opravy kanalizace ulice Čechova - Ústecká
Oznamujeme občanům, že od 7.9. do 29.10.2021 proběhne oprava kanalizace ul. Čechova – Ústecká. V tomto úseku budou probíhat stavební práce. V tomto termínu zde nebude možné parkovat vozidla.
Jiří Holý
6.9.2021Z centra - Pavel Rosenbaum a Lubomír Milek
O budoucnosti bydlení v našem městě jsme si povídali se zástupci aktuálně největších developerských projektů, tedy výstavby bytových domů na Na Primoně a rekonstrukce bývalého hotelového domu na Novém náměstí, který se proměňuje v Rezidenci Rozmarýn.
Moderuje Adam Pávek.
Jiří Holý
4.9.2021Regionální den železnice je v plném proudu
V areálu železničního depa a na dalších místech v našem městě se dnes koná Regionální den železnice. Ten v dopoledních hodinách navštívila také paní starostka, která po debatě s přednostou stanice v kancelářích nádražní budovy zamířila přímo do železničního depa, kde je pro návštěvníky připravena výstava historických i moderních kolejových vozidel, občerstvení, stánky, balónky i dětský koutek.
Jiří Holý
3.9.2021Cyklojízda u příležitosti Dne Regionu Orlicko - Třebovsko zavítala do našeho města
Tradiční propagační cyklojízda starostů obcí a příznivců Regionu Orlicko - Třebovsko letos vyjela z Ústí nad Orlicí, kde byla přítomným u Hernychovy vily představena celá řada nových projektů a záměrů města. Následné dvě zastávky na této trase se nacházely v České Třebové, kde cyklisté postupně navštívili právě dokončovanou kontejnerovou přístavbu MŠ U Koupaliště a nedávno rozšířený Bike resort Peklák.
Jiří Holý
3.9.2021Členové svazu tělesně postižených vařili švestkové knedlíky
Vaření švestkových knedlíků je jednou z mnoha tradičních akcí, které místní organizace Svazu tělesně postižených na své chatě v Hliníkách každoročně pořádá. Mezi členy svazu dopoledne zavítala také paní starostka Magdaléna Peterková, aby jejich dnešní akci popřála mnoho zdaru a pohovořila o dalších aktivitách této organizace.
Jiří Holý
3.9.2021Pozvánka na podzimní radovánky v Semaníně [PDF, 140 kB]Jiří Holý
3.9.2021Monika Simonová druhá na Světovém poháru v Bosně
Výborně reprezentovala českotřebovská závodnice v silniční cyklistice Monika Simonová na Světovém poháru série Granfondo v Bosně a Hercegovině. V Sarajevu obsadila v časovce druhé místo a v silničním závodě místo třetí. V následujícím mezinárodním závodě v rakouském St. Johannu byl výsledek ještě lepší, když Monika vyhrála sprint na 1km i následující časovku.
Jiří Holý
2.9.2021Dnes českotřebovskou radnici navštívil pan poslanec Mikuláš Ferjenčík
Dveře českotřebovské radnice jsou otevřeny každému, kdo přichází se zájmem o naše město a lidi v něm. Bylo tomu tak i dnes, kdy paní starostka Magdaléna Peterková přivítala poslance za Pardubický kraj Mikuláše Ferjenčíka.
Jiří Holý
1.9.2021Přání starostky města do nového školního roku
Vážení, je 1. září, začíná nový školní rok 2021/2022 a já, stejně jako mnozí z Vás, přemýšlím, jaký bude. Letní prázdniny uběhly jako voda. Doufám, že jste si je užili podle svých představ, že jste si také odpočinuli a nabrali jste mnoho sil a energie pro plnění každodenních povinností nového školního roku.
Jiří Holý
31.8.2021Informace o přeložení prodiskutování záměru rezidenčního parkování na sídlišti Trávník
Vážení občané Trávníka, vzhledem k dlouhodobé pracovní neschopnosti pana místostarosty Ing. Zeleného se jednání o rezidenčním parkování na Trávníku překládá z 8. září na 5. října 2021 od 16:00 hodin.
Jiří Holý
30.8.2021K MŠ U Koupaliště dorazily kontejnery
V průběhu dnešního dne dochází v bezprostřední blízkosti MŠ U Koupaliště k avizovanému dovozu a instalaci kontejnerů, které budou tvořit přístavbu této mateřské školy. Práce na dovozu a instalaci by měly být dokončeny již během dnešního dne. Dle dohody se zhotovitelem by 18. září měly být k užívání dostatečně vybaveny vnitřní prostory kontejnerů. Do konce měsíce by pak měla být předána celá stavba, včetně venkovních prostor. „Věřím, že zpoždění zapříčiněné nařízenou karanténou u několika zaměstnanců dodavatelské společnosti, se podaří co nejvíce minimalizovat tak, aby děti mohly nové prostory využívat co nejdříve,“ uvedla starostka města Magdaléna Peterková.
Jiří Holý
30.8.2021Od minulého týdne probíhají demoliční práce na objektu v ulici Kozlovská
O chystané demolici městem vlastněné budovy s č.p. 800 a 801 na ulici Kozlovská, který přiléhala k budově Základní umělecké školy Česká Třebová, byla veřejnost informována prostřednictvím médií již na jaře tohoto roku. V minulém týdnu tak bylo přistoupeno k samotné demolici, kterou si vynutil špatný technický stav dlouhodobě nevyužívaného domu a rozhodnutí o demolici z roku 2016.
Jiří Holý
30.8.2021Fotoohlédnutí za letošním Kobylincem
Ačkoliv tomu v posledních dnech mnohé nenasvědčovalo, nakonec se tradiční výtvarný happening pod širým nebem mohl uskutečnit za příznivého počasí. V uličce Kobylí důl tak byla v sobotu k vidění i ke koupi celá řada řemeslných a uměleckých výtvorů lokálních tvůrců.
Jiří Holý
26.8.2021Informace o prázdninovém rozloučení a následné odstávce v krytém plaveckém bazénu
Dne 31. srpna obdrží v Krytém plaveckém bazénu Česká Třebová slevu ve výši 20% ze základního vstupného všichni studenti (ISIC) a děti do 15-ti let v doprovodu dospělé osoby. Následně z důvodu periodické údržby technologického vybavení bude provedena odstávka bazénu, která proběhne v termínu od 6.9. – 10.9.2021.
Jiří Holý
25.8.2021Video: Jídelna ZŠ Habrmanova bude mít novou vzduchotechniku
V těchto dnech v České Třebové vrcholí několikamilionová investiční akce, na jejímž konci by jídelna Základní školy Habrmanova měla disponovat novou vzduchotechnikou. Strávníci se do zmiňovaného zařízení mají vrátit se začátkem školního roku.
Jiří Holý
24.8.2021Upozornění na opravu kanalizační sítě na příjezdové komunikaci do obce Kozlov
Od 26.08.2021 bude probíhat na příjezdové komunikaci do obce Kozlov oprava kanalizační sítě uložené v silnici III třídy. Oprava bude prováděna Správou a údržbou silnic Pardubického kraje a to za plného provozu. Předpokládaný konec oprav 30.08.2021.
Ing. Jiří Mareš
23.8.2021Fotoohlédnutí za Piknikem v Javorce
Na rozdíl od minulého roku letos sobotní počasí tradičnímu Pikniku v Javorce přálo. Návštěvníci městského parku se tak mohli po celé odpoledne za asistence místních skautů projet na rybníčku ve spodní části parku a vychutnat si pestrý doprovodný program.
Jiří Holý
23.8.2021Informace o uzavření ulice U Koupaliště
Vážení občané, dovolujeme si vás touto cestou informovat, že v pondělí 30.8. a úterý 31.8. dojde k úplnému uzavření ulice U Koupaliště z důvodu návozu kontejnerů pro akci Rozšíření kapacity MŠ U Koupaliště.
Jiří Holý
20.8.2021Výzva pro občany, kteří mají zájem o očkování v mobilním očkovacím centru
Vážení občané, v nedávné době bylo město Česká Třebová osloveno Pardubickým krajem s nabídkou možnosti přistavení očkovacího kamionu v našem městě. Očkování v kamionu probíhá bez registrace jednodávkovou vakcínou od společnosti Janssen. Vzhledem ke skutečnosti, že očkovací místo Na Skalce ukončí dne 25. 8. 2021 svůj provoz, dovolujeme si Vás požádat o nezávazné vyjádření Vašeho případného zájmu o přistavení očkovacího kamionu na e-mailovou adresu jiri.mares@ceska-trebova.cz do 27. 8. 2021.
Jiří Holý
19.8.2021Informace o kácení porostu v souvislosti s rekonstrukcí příjezdové komunikace k Chatě U Floriána
Vážení občané, dovolujeme si Vás informovat, že od příštího týdne bude probíhat již dříve avizované kácení porostu, které souvisí s investiční akcí Státního pozemkového úřadu a města Česká Třebová, v jejímž rámci bude zrekonstruována polní cesta mezi letištěm U Dvora a lokalitou U Floriána.
Jiří Holý
18.8.2021Den regionu Orlicko - Třebovsko 2021 [PDF, 2,8 MB]
Pojeďte s námi a připojte se v pátek 3. září k propagační jízdě regionem!
Jiří Holý
18.8.2021Informace o možnostech očkování bez registrace po uzavření očkovacího místa Na Skalce
S koncem srpna a letních prázdnin dojde k ukončení činnosti očkovacího místa Na Skalce, které bylo spuštěno 5. května. Posledním dnem, kdy bude očkovací centrum Na Skalce v provozu bude středa 25. 8. 2021. Zájemci, kteří se ještě stihnou první dávkou v České Třebové očkovat, budou muset za účelem aplikace druhé dávky navštívit některé z dalších očkovacích míst v regionu. Zájemci o jednodávkovou vakcínou Janssen se budou moci nechat bez registrace očkovat v očkovacím kamionu, který vyrazí na svoji druhou cestu Pardubickým krajem v termínu od 26. 8. do 12. 9.
Jiří Holý
18.8.2021Pozvánka na Krajské dožínky 2021 [PDF, 530 kB]
Letošní krajské dožínky v Pardubicích se budou konat v neděli 26. 9.
Jiří Holý
17.8.2021Video: Sousední města přispěla na moderní diagnostiku závratí
Podívat se do mozku pacienta, podobně jako se to povedlo chlapcům v seriálu Křeček v noční košili, to by mohla být skvělá možnost, jak odhalit příčiny neurologických problémů. V Orlickoústecké nemocnici to bude možné bez filmových triků díky přístrojům umožňujícím moderní diagnostiku závratí.
Jiří Holý
17.8.2021Pozvánka na Regionální den železnice [PDF, 1,4 MB]
Oslavte s námi dne 4. září svátek železnice v areálu železničního depa v České Třebové.
Jiří Holý

Zobrazeno je 25 z celkem 1498 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5 6 7 ... 60  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

  • Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 v České republice
    Podle zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, bude na celém území České republiky přistoupeno ke sčítání lidu, domů a bytů. Rozhodným okamžikem sčítání je půlnoc z pátku 26. března 2021 na sobotu 27. března 2021. Fyzická osoba podléhající sčítání je povinna poskytnout zákonem požadované údaje. Sčítání je primárně navrženo jako online, tedy bez nutnosti kontaktu s dalšími osobami.
  • Požár bytového domu Lhotka č. p. 177 a 178
 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty města a MěÚ > Zpravodajství města

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém