Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Zpravodajství města

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 1202 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 49  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
2.11.2020ANKETA Kraj mého srdce - IX. ročník [PDF, 221 kB]
Konec roku 2020 nabízí tradiční ohlédnutí za turistickou sezonou v regionech. Turisté, návštěvníci, cestovatelé nebo třeba jen cestující, mají možnost zhodnotit své dojmy v této oblasti. Anketa Kraj mého srdce mapuje míru popularity krajů České republiky u široké laické i odborné veřejnosti. Bude zajímavé sledovat, do jaké míry výsledky letošního ročníku ankety ovlivní dopady opatření, která prověřila potenciál domácího cestovního ruchu a kultury. Hlasování v anketě proběhne on-line na portálu www.kampocesku.cz od 1. listopadu 2020 do 31. ledna 2021. Pořadatelem ankety je tradičně redakce KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou PVA EXPO Praha, pod záštitou Asociace krajů České republiky.
Jiří Holý
2.11.2020Česká Třebová bude mít možná MHD, návod poskytla bakalářská práce
Česká Třebová na Orlickoústecku by se mohla zařadit mezi města, která mají městskou hromadnou dopravu. Uvažuje o provozu menšího autobusu, které by obsloužil zejména lokality, kam nejezdí linková doprava. ČTK to v pátek řekl místostarosta Dalibor Zelený.
Jiří Holý
30.10.2020Video: Realizace 4. etapy protipovodňových opatření na Třebovce pokračuje
Jako důsledek povodně z roku 1997 se začalo s výstavbou protipovodňových opatření na povodí Třebovky. Stavební práce byly již dokončeny na rybníce Hvězda a došlo také k úpravě koryta řeky mezi Dlouhou Třebovou a Ústím nad Orlicí. Aktuálně probíhají úpravy toku od obce Třebovice až k České Třebové. Reportáž jsme pořídili ještě před poslední bleskovou říjnovou povodní.
Jiří Holý
30.10.2020Informace k petici "Za zlepšení parkovacích podmínek na sídlišti Trávník"
Dne 26.10.2020 se v 16:00 hodin sešel na sídlišti Trávník místostarosta Ing. Zelený se zástupci bytových družstev, kteří již v loňském roce (p. Bednář a p. Pecina) přišli s náměty na reorganizaci parkování, i s těmi, kteří se k této iniciativě připojili letošní peticí.
Jiří Holý
30.10.2020Zákaz starých kotlů [PDF, 238 kB]
Dle § 17 odst. 1 písm. g) zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů, bude od 1. 9. 2022 zakázáno provozovat spalovací stacionární zdroje na pevná paliva o jmenovitém tepelném příkonu do 300 kW včetně, které slouží jako zdroje tepla pro teplovodní soustavu ústředního vytápění a které nejsou navrženy rovněž pro přímé vytápění místa instalace, v souladu s minimálními požadavky uvedenými v příloze č. 11 k tomuto zákonu. Příloha č. 11 obsahuje minimální emisní požadavky na spalovací stacionární zdroje pro oxid uhelnatý (CO), organické látky vyjádřené jako celkový organický uhlík (TOC) a tuhé znečišťující látky (TZL).
Jiří Holý
29.10.2020Video: 75 let základní umělecké školy Česká Třebová
Výuka v hudební škole v České Třebové byla zahájena na podzim roku 1945. Tříčlenné kuratorium vedl učitel Josef Holoubek. Učilo se v náhradních prostorách - učebnách škol a přechodně i v soukromých bytech. Situace se zlepšila, když národní výbor škole přidělil budovu bývalého hotelu Andrlík v Kozlovské ulici. Od roku 1946 byl jmenován prvním ředitelem školy Jaroslav Vaníček.
Jiří Holý
27.10.2020Video: Odvlhčení chaloupky Maxe Švabinského probíhá podle plánu
Turisté se v letošním roce do Chaloupky Maxe Švabinského v obci Kozlov nedaleko České Třebové podívat nemohou. Je to způsobeno probíhající rekonstrukcí. My jsme pracím naposledy přihlíželi ve chvíli, kdy byly odkryty podlahy a části stěn. Tentokrát jsme kulturní památku navštívili 16. října, tedy přibližně dva měsíce před plánovaným dokončením úprav.
Jiří Holý
27.10.2020Co je důvodem přijímání opatření MZ a krizových opatření vlády ČR [PDF, 5,3 MB]Jiří Holý
26.10.2020Český červený kříž nabízí pomoc s nákupy potravin, léků a hygienických potřeb [PDF, 5,3 MB]
Pomoc je určena pro občany nad 65 let věku a osoby v karanténě.
Jiří Holý
26.10.2020Aktuální vyjádření starostky města - 26. říjen
Vážení spoluobčané, začíná další týden a jen těžko lze odhadnout, co nám vše přinese. Bez ohledu na další pravděpodobná omezení jsme na páteční poradě krizového štábu projednali obnovení nabídky seniorům nad 65 let –nákupy domů, pro tyto účely zřízené telefonní linky jsou v provozu. Děkuji také českotřebovským skautům, kteří, stejně jako na jaře, nabídli pomoc. Na jednání rady města 2. 11. bude projednán způsob a forma pomoci drobným obchodníkům a poskytovatelům služeb, kteří museli ze dne na den zavřít obchody a provozovny.
Jiří Holý
26.10.2020Spolupráce MŠ U Koupaliště s Komunitním centrem Petrklíč v České Třebové
Od letošního školního roku navázala naše MŠ spolupráci s Komunitním centrem Petrklíč. Toto zařízení pracuje pod vedením koordinátorky pro Pardubický kraj p. Markéty Voleské a má své zázemí na Novém náměstí.
Jiří Holý
25.10.2020Zdeněk Pololáník dnes slaví své 85. narozeniny
Zdeněk Pololáník je člověkem, který celý svůj život zasvětil službě hudbě, ať už jako skladatel nebo varhaník. Jeho jméno je také neodmyslitelně spojeno s naším městem, kde se od jeho 70. narozenin v roce 2005 každoročně koná Mezinárodní varhanní festival Zdeňka Pololáníka. K zástupu gratulantů k Mistrově životnímu jubileu se tak připojilo také naše město, kulturní centrum a místní Římskokatolická farnost.
Jiří Holý
23.10.2020Použité jednorázové roušky do tříděného odpadu nepatří!
V poslední době se zvyšuje množství použitých jednorázových roušek – to je pochopitelné – ale zvyšuje se bohužel také jeho množství v kontejnerech na tříděný odpad (plast, papír). Tam použité roušky rozhodně nepatří. Je třeba s nimi zacházet jako s potenciálně infekčním odpadem, který může být zdrojem nákazy. Připomeňme si tedy pravidla, kterými bychom se měli při likvidaci použitých ochranných prostředků řídit doma i v práci.
Jiří Holý
23.10.2020Autobusy v kraji od pondělí najíždí na prázdninový provoz
V souvislosti se zpřísněním opatření proti šíření koronaviru, která jsou platná od čtvrtka 22. října, bude na území Pardubického kraje od pondělí 26. října zaveden v autobusové dopravě letní prázdninový provoz. Ten znamená snížení rozsahu přepravy o přibližně 16 procent. Omezení by měla být platná do návrat žáků a studentů do škol.
Jiří Holý
21.10.2020K prvnímu lednu dojde ke změnám ve vedení dvou městských společností.
Dne 6. 10. se uskutečnila dvě výběrová řízení na obsazení postu jednatele městské společnosti TEZA a Vodárenské společnosti Česká Třebová.
Jiří Holý
18.1.2021COVID-19: Přehledy, informace k očkování, testování, informační a krizové linkyJiří Holý
21.10.2020Zpráva z měření signálu DVB-T2 v České Třebové dne 20.10.2020 [PDF, 135 kB]
Bezprostředně po ukončení provozu všech vysílačů DVB-T v naší oblasti a zapnutí vysílačů DVB-T2 jsme provedli přeměření signálu bezplatného pozemního televizního vysílání v našem městě.
Jiří Holý
20.10.2020Informace o zrušení soutěže o vytvoření jednotného vizuálního stylu města
V červenci letošního roku vyhlásilo město Česká Třebová veřejnou jednokolovou soutěž o vytvoření jednotného vizuálního stylu, jehož základem mělo být nové logo a logotyp města. Na odevzdání návrhů měli zájemci čas do 30. srpna. Po tomto datu se nad došlými návrhy sešla osmičlenná výběrová komise, kterou za tímto účelem zřídila Rada města Česká Třebová.
Jiří Holý
20.10.2020Návrh ČLnK k donášce léků pro karanténní pacienty v období aktuálního nouzového stavu
Vzhledem k současné epidemiologické situaci, která svou závažností výrazně převyšuje jarní vlnu epidemie covid-19, radí Česká lékárnická komora (ČLnK) pacientům v karanténě, jak si mohou obstarat svoje léky. Lékárníci již na jaře tohoto roku navrhli zavedení tzv. návštěvní služby, díky níž by byl zajištěn výdej léků pacientům, kteří si je nemohou sami ani za pomoci svých blízkých vyzvednout v lékárně, a přitom zůstala zachována premisa toho, že pro bezpečné užívání léků je vždy nutná dispenzace lékárníkem. Návštěvní služba zatím nebyla legislativně upravena, a proto doporučení ČLnK vychází z nyní platných pravidel pro výdej léčivých přípravků s přihlédnutím k dopadům epidemie onemocnění covid-19.
Jiří Holý
19.10.2020MŠ U Koupaliště opět zapojena do projektu „Domestos do školy“
„Domestos pro školy.“ Kdy jindy, než v této pandemické době budou lovci bakterií a virů opravdu potřeba. Po splnění všech hravých a zábavných aktivit děti pochopí, proč je teď správná hygiena ještě důležitější než kdy jindy a hravou formou si osvojí a prohloubí své hygienické návyky.
Jiří Holý
17.10.2020Spoje v kraji omezí České dráhy i Leo Express. Zrušeny budou i dvě jízdy parních vlaků
Od pondělí 19. října omezí vlakové spoje kromě národního dopravce České dráhy také společnost Leo Express. V případě Českých drah se jedná o přibližně 11 procent spojů, u Leo Expressu přibližně 19 procent. Jedná se zejména o redukci školních, turistických nebo posilových spojů. Opatření se dotýká také zrušení jízd parních vlaků 28. října a 17. listopadu.
Jiří Holý
16.10.2020Video: Případní noví vyznavači jízdy v terénu si vyzkoušeli singletracky
Ještě před zpřísněním proticovidových opatření se v České Třebové konala pomyslná tečka za projektem, na jehož konci byly vybudovány nové stezky pro jízdu na kole v terénu. Závěrečná promoakce byla určena zejména těm, kteří se na singletracky vydali vůbec poprvé.
Jiří Holý
16.10.2020Oznámení vodárenské společnosti o přerušení dodávky vody v ulici Klácelova [PDF, 241 kB]
Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit, že dne 20.10. 2020 bude od 12:00 hod. do 14:00 hod. přerušena dodávka vody v ulici Klácelova z důvodu přeložky plynovodu v ulici Podbranská.
Jiří Holý
16.10.2020Upozornění pro obyvatele místní části Skuhrov [PDF, 172 kB]
Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit, že v pondělí 19. a 20.10.2020 se z důvodu pokládky vrchní obrusné vrstvy nebudou autobusy otáčet na provizorně vytvořené točně u křížku (před lesem směrem na Lanškroun), ale na křižovatce se sil.II/315. Z důvodu omezeného prostoru potřebného pro manévrování bude muset autobus v dané křižovatce couvat. Žádáme občany, aby v těchto dnech na zmíněné křižovatce dbali zvýšené opatrnosti. V Úterý 20. 10. 2020 spoje 3,5,6,7,8 a 10 (po dohodě se stavbou) z důvodu pokládky vrchní obrusné vrstvy nepojedou.
Jiří Holý
15.10.2020Video: Kynologický závod “Třebovská stopa” slavil jubileum
Co mají společného John Lennon [Džon Lenon] a soutěž “Třebovská stopa”? Zatímco první jmenovaný, který mimochodem v roce 1969 s Beatles [Býtls] vydal píseň “Hey Bulldog” [Hej buldok], byl před čtyřiceti lety zavražděn, klání ve sportovní kynologii zapsalo v roce 1980 svůj první ročník. Ten letošní se konal o prvním říjnovém víkendu.
Jiří Holý

Zobrazeno je 25 z celkem 1202 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 49  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty města a MěÚ > Zpravodajství města

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém