Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Zpravodajství města

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 1079 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 44  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
20.7.2020Město Česká Třebová vyhlašuje veřejnou jednokolovou soutěž o vytvoření jednotného vizuálního stylu města [PDF, 181 kB]
Předmětem jednokolové soutěže je vytvoření jednotného vizuálního stylu města Česká Třebová, jehož základem bude logo a logotyp města. Logo bude sestávat z grafického symbolu. Logotyp bude doplněn slovem Česká Třebová. Logo i logotyp by měly být jednoduché, originální, srozumitelné, nezaměnitelné a nadčasové.
Jiří Holý
20.7.2020Městské muzeum Česká Třebová vydalo novou publikaci Jaroslava Lopoura [PDF, 2,6 MB]
Ve své práci se autor knihy Filmová Česká Třebová, svazek druhý soustředil na významné filmové, divadelní a další osobnosti se vztahem k České Třebové. Čtenář tak v publikaci nalezne téměř čtyři desítky jmen z oblasti profesionální kinematografie, divadla a dalších médií.
Jiří Holý
20.7.2020Informace o dočasné uzavírce provozovny České pošty - Česká Třebová 3
Vážení občané, dovolujeme si Vás informovat o dočasné krátkodobé uzavírce provozovny 560 03 Česká Třebová 3. Provozovna bude uzavřena na nezbytně nutnou dobu ve dnech 03. 08. 2020 – 07. 08. 2020 z technických důvodů.
Jiří Holý
20.7.2020Informace k opravě vodovodu v ulici Na Trubech [PDF, 281 kB]
Oznamujeme občanům, že od 21.7.2020 proběhne oprava stávajícího vodovodu ul. Na Trubech, Česká Třebová. Předpokládaná doba plánovaných prací je od 21.7. do 21.10.2020.
Jiří Holý
20.7.2020Rozhovor: Peklák na kole zdoláte v každém věku
Už dříve nabízel Bike resort Peklák vyžití pro sportovce. V zimě pro lyžaře, v létě třeba pro cyklisty. Od 19. června ale nabízí vyžití i vyznavačům single tracků. „Na trasách, které sjede opravdu každý, je vybudováno nových 15km singletracků,“ říká manažerka rozvojových projektů regionu Renata Šedová ve svém rozhovoru pro Český rozhlas Pardubice.
Jiří Holý
17.7.2020V České Třebové jsou v červenci a srpnu tři církevní památky přístupné veřejnosti
Předpověď počasí na konec tohoto týdne není příliš přívětivá. Možná tak oceníte následující tipy na zaplnění Vašeho víkendového programu. Za zážitky, které Vám nabízíme, nemusíte cestovat daleko a rozhodně se při nich nenamočíte. Městské muzeum Česká Třebová totiž zajišťuje průvodcovskou službu v kostele sv. Jakuba, rotundě sv. Kateřiny a kapli na Horách.
Jiří Holý
16.7.2020Na náměstí se budou každý čtvrtek konat farmářské trhy
Město Česká Třebová bude od 6. 8. 2020 pořádat každý čtvrtek až do listopadu farmářské trhy, které budou probíhat v klidové zóně Starého náměstí mezi 7:00 a 16:00.
Jiří Holý
14.7.2020Video: Streetballový turnaj přilákal hráče ze všech koutů republiky
V České Třebové se opět konal turnaj Streetball Hus. I když se jednalo v pořadí o 23. ročník, oficiálně byl považován za 24. Tímto gestem chtěli organizátoři vyjádřit poctu basketbalové legendě Kobemu Bryantovi, který tuto číslovku nosíval na svém dresu.
Jiří Holý
14.7.2020Společné prohlášení vedení města Česká Třebová
Před dvěma lety jsme se po komunálních volbách rozhodli společně usednout k jednomu stolu a začít pracovat na změně pro naše město. Vítěz voleb (Koalice pro Českou Třebovou) si v Radě města nenárokoval většinu, ačkoliv jeho volební výsledek mu to umožňoval, ale jeden mandát přenechal 27 statečným. Tato skutečnost je dokladem toho, jak od počátku "nová radnice" k řízení města přistupovala. Rozhodnutí 27 statečných opustit koalici je nám upřímně líto. Můžeme však zodpovědně říci, že jsme je brali nejen jako součást koalice, ale i jako pracovité a zodpovědné kolegy. Nicméně považujeme za potřebné reagovat na text zastupitelů tohoto uskupení, který se objevil ve veřejném prostoru.
Jiří Holý
13.7.2020Tisková zpráva: Výpověď koaliční smlouvy ze strany volebního uskupení 27 statečných
Dnes doručili zastupitelé za uskupení 27 statečných paní starostce výpověď koaliční smlouvy o spolupráci, a to ke dni 15.7.2020. Ke stejnému datu se pan Ing. Bc. Aleš Spirman vzdal i místa člena rady města Česká Třebová. Jako důvod byla uvedena nevratnost některých rozhodnutí rady města, se kterými členové tohoto volebního uskupení nesouhlasili.
Jiří Holý
13.7.2020Parničtí dobrovolní hasiči obdrželi stuhu hejtmana Pardubického kraje
V sobotu proběhlo v obci Telecí u Poličky dekorování slavnostních praporů stuhou hejtmana Pardubického kraje, která byla poděkováním za pomoc při distribuci ochranných pomůcek a dezinfekce v době epidemie koronaviru. Mezi nastoupenými jednotkami nechyběli ani zástupci JSDHO Česká Třebová - Parník, kteří na ceremonii dorazili v doprovodu starostky města.
Jiří Holý
13.7.2020Tisková zpráva: Jsme součástí Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko! [PDF, 210 kB]
Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko vznikla v roce 2009 a my jsme její součástí. Společně jsme schválili novou marketingovou strategii pro roky 2019-2023, která komunikuje v rámci propagace značky a image destinace téma SLOW tourismu. Orlické hory a Podorlicko jsou klidnou, mírnou a přívětivou turistickou oblastí, která je charakteristická pohodou, vybízející k zastavení a prožití chvil beze spěchu.
Jiří Holý
11.7.2020Dekstone Streetballhus: #24 pocta Kobe Bryantovi byl zahájen
Náš zimní stadion právě hostí další ročník tradičního turnaje Streetball Cup - Memoriál Mistra Jana Husa, který byl v 10:00 zahájen za přítomnosti organizátorů akce, starostky města Česká Třebová, hejtmana Pardubického kraje a patronů ročníků, kterými jsou moderátoři ČT Sport Barbora Černošková a Jiří Kalemba.
Jiří Holý
10.7.2020Dekstone Streetballhus: #24 pocta Kobe Bryantovi se přesouvá z důvodu nepříznivé předpovědi počasí na zimní stadion
Již zítra se v našem městě od 10:00 uskuteční další ročník tradičního streetballového turnaje. Na zimním stadionu, kam byl turnaj přesunut, bude kromě samotného hlavního turnaje připraven také bohatý doprovodný program a dětský den.
Jiří Holý
10.7.2020Video: Expozice z chaloupky Maxe Švabinského je letos vystavena v Kulturním centru
Chaloupka Maxe Švabinského v Kozlově je letos celoročně uzavřena, probíhají zde poměrně náročné práce na odstranění vlhkosti. Dodavatelem investice je ateliér KK z Trstěnice. Jak se Českotřebovský deník přesvědčil, práce se nezastavily ani v době prázdnin.
Jiří Holý
8.7.2020Video: Požárem stižený “panelák” prošel opravou, obyvatelé jsou zpátky doma
Začátkem června loňského roku došlo na českotřebovském sídlišti Lhotka k požáru střechy jednoho z panelových domů. Jeho obyvatelé museli hledat azyl u příbuzných, přátel, nebo v náhradních prostorech. Škoda vystoupala do desítek milionů korun. V současné době ale finišuje rekonstrukce a lidé jsou zpět ve svých domovech.
Jiří Holý
6.7.2020Uctění památky mistra Jana Husa
Dnes je to přesně 605 let ode dne, kdy byl v Kostnici upálen mistr Jan Hus. Město Česká Třebová ve spolupráci s Městským muzeem Česká Třebová a Církví československou husitskou uspořádali připomínku této historické osobnosti, jejíž odkaz je dnes stále živý a aktuální.
Jiří Holý
3.7.2020V parku Javorka a na sídlišti Lhotka byla instalována nová veřejná griloviště
Nemáte plány na prodloužený víkend? Přinášíme Vám tip, který ocení zejména ti, kteří nemají vlastní zahradu či jiné místo vhodné na grilování.
Jiří Holý
3.7.2020Školní jídelna při VOŠ a SŠ technická Česká Třebová nabízí všem zájemcům obědy i přes celé prázdniny
Cena 1 oběda vč. polévky a nápoje je 72,- Kč. Objednávky jsou možné elektronicky na našich stránkách www.vda.cz, emailem a telefonicky u vedoucího jídelny (ivo.karger@vda.cz, 465 508 432). Těšíme se na vaši návštěvu.
Jiří Holý
1.7.2020Video: Na sídlišti Trávník pokračuje stavba dětského hřiště a úprava okolí
Již několikrát jsme Vás informovali o projektu, který slibuje rozsáhlou revitalizaci sídliště Trávník v České Třebové. V dubnu letošního roku byla zahájena realizace tohoto záměru. V polovině června jsme se s kamerou vypravili zjistit, jak stavba pokročila.
Jiří Holý
1.7.2020Historické vlaky vyjedou na Králicko i v letošním roce, nově pod hlavičkou Leo Express
Tradice jízd historických parních vlaků bude zachována i v letošním roce. Pardubický kraj si jízdy objedná u dopravce Leo Express, který je zajistí ve spolupráci s Muzeem starých strojů v Žamberku. Oproti předchozím letům budou vlaky jezdit o pěti srpnových sobotách a mimořádně také o státních svátcích 28. října a 17. listopadu. Trasa z České Třebové do Hanušovic zůstává nezměněna.
Jiří Holý
1.7.2020Na Nádražce se opět zpívalo
Již po šesté si učitelé ze Základní školy Nádražní připravili pro deváté ročníky pěvecké hudební vystoupení. Tentokrát to byla melodie hitu Michala Davida Děti Ráje. Text písně tento rok upravila paní učitelka Jana Kazdová. Přejeme našim deváťákům mnoho zdaru a štestí.
Jiří Holý
30.6.2020Úřad práce se přesouvá na adresu Trávník 155
Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit, že od středy 1. 7. 2020 se místní pobočka Úřadu práce ČR přesouvá z ulice Na Strouze na adresu Trávník 155 (budova s prodejnou potravin). Úřad bude veřejnosti přístupný ve svých obvyklých úředních hodinách.
Jiří Holý
30.6.2020Výlukové jízdní řády spojené s uzavírkou silnice II/358 v obci Němčice (1.7.-31.7.2020)Jiří Holý
29.6.2020Českotřebovský Ámos 2020
Původně mělo předání cen Českotřebovský Ámos proběhnout v pátek 27. března, ale události spojené s výskytem koronaviru v České republice tomu zabránily. Předání tedy proběhlo na samém konci školního roku, za který bylo pedagogům uděleno, na českotřebovské radnici.
Jiří Holý

Zobrazeno je 25 z celkem 1079 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 44  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty města a MěÚ > Zpravodajství města

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém