Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Zpravodajství města

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 966 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 39  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
10.7.2020Dekstone Streetballhus: #24 pocta Kobe Bryantovi se přesouvá z důvodu nepříznivé předpovědi počasí na zimní stadion
Již zítra se v našem městě od 10:00 uskuteční další ročník tradičního streetballového turnaje. Na zimním stadionu, kam byl turnaj přesunut, bude kromě samotného hlavního turnaje připraven také bohatý doprovodný program a dětský den.
Jiří Holý
10.7.2020Video: Expozice z chaloupky Maxe Švabinského je letos vystavena v Kulturním centru
Chaloupka Maxe Švabinského v Kozlově je letos celoročně uzavřena, probíhají zde poměrně náročné práce na odstranění vlhkosti. Dodavatelem investice je ateliér KK z Trstěnice. Jak se Českotřebovský deník přesvědčil, práce se nezastavily ani v době prázdnin.
Jiří Holý
8.7.2020Video: Požárem stižený “panelák” prošel opravou, obyvatelé jsou zpátky doma
Začátkem června loňského roku došlo na českotřebovském sídlišti Lhotka k požáru střechy jednoho z panelových domů. Jeho obyvatelé museli hledat azyl u příbuzných, přátel, nebo v náhradních prostorech. Škoda vystoupala do desítek milionů korun. V současné době ale finišuje rekonstrukce a lidé jsou zpět ve svých domovech.
Jiří Holý
6.7.2020Uctění památky mistra Jana Husa
Dnes je to přesně 605 let ode dne, kdy byl v Kostnici upálen mistr Jan Hus. Město Česká Třebová ve spolupráci s Městským muzeem Česká Třebová a Církví československou husitskou uspořádali připomínku této historické osobnosti, jejíž odkaz je dnes stále živý a aktuální.
Jiří Holý
3.7.2020V parku Javorka a na sídlišti Lhotka byla instalována nová veřejná griloviště
Nemáte plány na prodloužený víkend? Přinášíme Vám tip, který ocení zejména ti, kteří nemají vlastní zahradu či jiné místo vhodné na grilování.
Jiří Holý
3.7.2020Školní jídelna při VOŠ a SŠ technická Česká Třebová nabízí všem zájemcům obědy i přes celé prázdniny
Cena 1 oběda vč. polévky a nápoje je 72,- Kč. Objednávky jsou možné elektronicky na našich stránkách www.vda.cz, emailem a telefonicky u vedoucího jídelny (ivo.karger@vda.cz, 465 508 432). Těšíme se na vaši návštěvu.
Jiří Holý
1.7.2020Video: Na sídlišti Trávník pokračuje stavba dětského hřiště a úprava okolí
Již několikrát jsme Vás informovali o projektu, který slibuje rozsáhlou revitalizaci sídliště Trávník v České Třebové. V dubnu letošního roku byla zahájena realizace tohoto záměru. V polovině června jsme se s kamerou vypravili zjistit, jak stavba pokročila.
Jiří Holý
1.7.2020Historické vlaky vyjedou na Králicko i v letošním roce, nově pod hlavičkou Leo Express
Tradice jízd historických parních vlaků bude zachována i v letošním roce. Pardubický kraj si jízdy objedná u dopravce Leo Express, který je zajistí ve spolupráci s Muzeem starých strojů v Žamberku. Oproti předchozím letům budou vlaky jezdit o pěti srpnových sobotách a mimořádně také o státních svátcích 28. října a 17. listopadu. Trasa z České Třebové do Hanušovic zůstává nezměněna.
Jiří Holý
1.7.2020Na Nádražce se opět zpívalo
Již po šesté si učitelé ze Základní školy Nádražní připravili pro deváté ročníky pěvecké hudební vystoupení. Tentokrát to byla melodie hitu Michala Davida Děti Ráje. Text písně tento rok upravila paní učitelka Jana Kazdová. Přejeme našim deváťákům mnoho zdaru a štestí.
Jiří Holý
30.6.2020Úřad práce se přesouvá na adresu Trávník 155
Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit, že od středy 1. 7. 2020 se místní pobočka Úřadu práce ČR přesouvá z ulice Na Strouze na adresu Trávník 155 (budova s prodejnou potravin). Úřad bude veřejnosti přístupný ve svých obvyklých úředních hodinách.
Jiří Holý
30.6.2020Výlukové jízdní řády spojené s uzavírkou silnice II/358 v obci Němčice (1.7.-31.7.2020)Jiří Holý
29.6.2020Českotřebovský Ámos 2020
Původně mělo předání cen Českotřebovský Ámos proběhnout v pátek 27. března, ale události spojené s výskytem koronaviru v České republice tomu zabránily. Předání tedy proběhlo na samém konci školního roku, za který bylo pedagogům uděleno, na českotřebovské radnici.
Jiří Holý
29.6.2020Video: “Běh na kozlovský kopec 2020” vyhráli Filip Záveský a Tereza Šedová
Běh na Kozlovský kopec má za sebou 29. ročník. Přestože se ho zúčastnili závodníci z různých koutů České republiky, na prvenství v kategorii mužů i žen dosáhli reprezentanti našeho regionu.
Jiří Holý
26.6.2020POJĎME TANČIT 2020 - Taneční obor ZUŠ Česká Třebová
POJĎME TANČIT 2020 je virtuální vystoupení žáků tanečního oboru Lenky Slavíkové ZUŠ Česká Třebová. Zahrnuje ročníkové choreografie od přípravky po absolventské ročníky a choreografie jednotlivých absolventek, které by za normálních okolností byly předvedeny 11.-13. května v Kulturním centru. Jako náhradu za tato neuskutečněná vystoupení jsme vyrobily toto virtuální vystoupení natočené po obnovení prezenční výuky na ZUŠ v prostorách školy nebo před ní. Jako bonus jsou na závěr jsme přidaly dva sestříhané společné klipy. Za ZUŠ Česká Třebová zdraví paní učitelky Lenka Slavíková a Pavla Skopalová.
Jiří Holý
25.6.2020Kurz práce s počítačem ZDARMA [PDF, 172 kB]Jiří Holý
24.6.2020Také jabkance z České Třebové už jsou na seznamu tradiční kultury
Pardubice – Rada Pardubického kraje schválila zapsání tradiční výroby jabkanců v České Třebové na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Pardubického kraje. Nominaci předložilo Městské muzeum Česká Třebová.
Jiří Holý
24.6.2020Česká Třebová příští rok zaplatí za energie o pětinu méně než letos
Radnice České Třebové nakoupila na příští rok elektřinu a plyn na Českomoravské komoditní burze Kladno a dosáhla tím snížení nákladů proti letošku o více než 20 procent.
Jiří Holý
24.6.2020Video: Nový bike resort obsahující 15 kilometrů singletracků byl otevřen
Peklák v České Třebové je sportovištěm, jež v zimě nabízí vyžití lyžařům a snowboardistům. Během takzvané letní sezony si na své mohou přijít bikeři, kteří se nezaleknou adrenalinových sjezdů. Od června roku 2020 disponuje areál další atrakcí. Ta byla před nedávnem slavnostně uvedena do provozu.
Jiří Holý
24.6.2020Kytarová e-přehrávka třídy Pavla Nováka ZUŠ Česká Třebová 24.6.2020
Představuje výkony kytaristů ZUŠ Česká Třebová ze třídy Pavla Nováka.
Jiří Holý
24.6.2020Facebook města Česká Třebová v soutěži Zlatý lajk 2020 [PDF, 561 kB]
Na začátku roku se města Česká Třebová přihlásilo se svojí facebookovou stránkou do soutěže Radniční listy roku 2020, pořádané spolkem Kvalikom. V kategorie nad 10. tis. obyvatel jsme se umístili na 1. místě v Pardubickém kraji, a poté jsme z 26 účastníků finále této kategorie získali 15. místo v celostátním kole.
Jiří Holý
23.6.2020Poděkování ze ZŠ Ústecká
Blíží se konec školního roku, odpočítáváme poslední dny neobvyklého období. Období, které bylo pro všechny náročné a na které nikdo z nás dlouho nezapomene.
Jiří Holý
23.6.2020Českotřebovský zpravodaj v soutěži Radniční listy roku 2020 [PDF, 620 kB]
Na začátku roku se Českotřebovský zpravodaj přihlásil do soutěže Radniční listy roku 2020, pořádané spolkem Kvalikom. V kategorie nad 10. tis. obyvatel jsme se umístili na 2. místě v Pardubickém kraji, a poté jsme z 57 účastníků této kategorie získali 29. místo v celostátním kole.
Jiří Holý
22.6.2020Výlukové jízdní řády spojené s jednosměrným provozem na silnici II/360 - LetohradJiří Holý
22.6.2020Výlukové jízdní řády spojené s uzavírkou uzavírka sil II/315 Skuhrov - Ostrov - LanškrounJiří Holý
22.6.2020Uctění památky mistra Jana Husa [PDF, 2,9 MB]
Město Česká Třebová ve spolupráci s Městským muzeem Česká Třebová Vás srdečně zve k účasti na pietním aktu k uctění památky mistra Jana Husa.
Jiří Holý

Zobrazeno je 25 z celkem 966 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 39  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty města a MěÚ > Zpravodajství města

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém