Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Zpravodajství města

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 1498 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 60  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
16.10.2021Z centra - Ivo Prax, Předseda Šachového klubu Česká Třebová
Pro jednoho sport, pro druhého pouhá desková hra. Názory na šach jsou různé. Jisté však je, že tato hra již po staletí nedá mnohým z těch, kteří ji propadli, spát. Jedním z takových je také Ivo Prax. Povídat si budeme o činnosti místního šachového klubu, kterého je předsedou.
Jiří Holý
15.10.2021ČtiFEST: Nabídněte dětem knížky, které si zamilují
Odpolední festiválek, který se konal 7. října v knihovně ve spolupráci s MAS Orlicko, přinesl rodičům a pedagogům nabídku atraktivních knih pro děti a mládež. Nechyběl ani výběr toho nejlepšího z audioknih, komiksů, deskových her, a populárně naučné literatury.
Jiří Holý
15.10.2021Předškoláci z MŠ U Koupaliště si užili projektový den na farmě
Ani chladný říjnový den nepřekazil předškolákům z MŠ U Koupaliště vyrazit na kozí farmu do Lozic u Luže. Zde na nás čekal program s názvem „Cesta sýra“.
Jiří Holý
14.10.2021Uzavírka vody - 15. 10. v ulicích Českých Bratří, V.Nejedlého a část ulice Tykačova [PDF, 287 kB]Jiří Holý
12.10.2021Informace o stavebních úpravách vodovodu a kanalizace v ulici Bří Čapků [PDF, 198 kB]Jiří Holý
12.10.2021Upozornění ulice Tykačova - stavební práce havárie vodovodních uzávěrů [PDF, 218 kB]Jiří Holý
12.10.2021Monika Simonová vybojovala dvě bronzové medaile na MS masters v Sarajevu
Nečekaný výsledek v podobě bronzové medaile Moniky Simonové se povedl při časovce na MS UCI Gran Fondo World Championships v Bosně a Hercegovině. O den později přidala další bronzovou medaili i v týmové štafetě.
Jiří Holý
11.10.2021Paní starostka převzala pamětní medaili ke stému výročí Československé obce legionářské
V minulém týdnu navštívili českotřebovskou radnici předseda Jednoty ČsOL Ústí nad Orlicí podplukovník Zdeněk Pavlík a člen jejího výboru kapitán Petr Falta. Během své návštěvy předali do rukou starostky města Magdalény Peterkové pamětní medaili ke stému výročí založení ČsOL, která byla udělena za dlouhodobou spolupráci mezi naším města a legionářskou obcí.
Jiří Holý
11.10.2021ANKETA: „Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí za rok 2021“ 53.ročník
Orlické sportovní sdružení okresu Ústí nad Orlicí, z.s. ve spolupráci s marketingovou agenturou Sport Action s.r.o. a městem Ústí nad Orlicí vyhlašují již 53. ročník ankety „Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí za rok 2021.“ V této souvislosti vyhlašují organizátoři ankety kritéria pro nominace sportovců. Základní podmínkou je členství v tělovýchovné a sportovní organizaci nebo občanském sdružení, které se zabývá sportovní činností na území Orlickoústecka.
Jiří Holý
9.10.2021Reprezentanti z České Třebové přivezli v minulém týdnu z mistrovství Evropy medaile
V sobotu 2. října se v Římě konalo mistrovství Evropy v jiu-jitsu pořádané pod organizací AJP Tour Europe Continental pro-gi. Turnaje se účastnili také zástupci místního klubu DSC GYM, který v našem městě působí od roku 2017, kdy se do České Třebové přestěhoval z nedaleké Třebovice. S medailí se do České Třebové z Říma vrátili hned čtyři zápasníci, kterými byli Michal Rickwood, Michal Vebr, Tadeáš Smejkal a Anna Kvasničková.
Jiří Holý
7.10.2021Informace o odstávce vody dne 11.10. 2021 v ulici Českých bratří, V.Nejedlého a část ulice Tykačova [PDF, 287 kB]Jiří Holý
7.10.2021Informace o opravě havárie vodovodu na ulici Tykačova [PDF, 181 kB]Jiří Holý
6.10.2021Video: ODPADY ZBLÍZKA - proč třídit
Město Česká Třebová vede informační kampaně na téma třídění odpadu. Kampaň bude dlouhodobá a je směrovaná k jarnímu otevření kompostárny a nový systém třídění odpadu. Začátek je u školní mládeže a další akce bude i pro dospělé.
Jiří Holý
6.10.2021Zdařilá zahradní slavnost v MŠ U Koupaliště
V úterý 5. října proběhla na zahradě MŠ sportovní a ochutnávací párty. Paní učitelky si nachystaly sportovní a tvořivé stanoviště. Paní kuchařky nabízely ochutnávky pomazánek, regionálního pečiva a nápojů, které se podávají v naší MŠ.
Jiří Holý
5.10.2021Video: Akce “Dozvuky léta” přilákala stovky Třebováků i přespolních
Česká Třebová se bavila! Akce “Dozvuky léta” přilákala na místní fotbalový stadion stovky návštěvníků. Měla rovněž charitativní charakter. Pro děti byl připraven skákací hrad a různé soutěže. Večerní program nabídl několik koncertů. Hvězdou večera byl písničkář Voxel.
Jiří Holý
5.10.2021Analýza směsného komunálního odpadu v České Třebové
Dnes probíhala v České Třebové fyzická analýza směsného komunálního odpadu - tedy rozbor toho, co lidé vyhodí do černých popelnic. Akce má ukázat zejména to, jak se nám daří či nedaří třídit, a co všechno skončí v černých popelnicích, ač by tam končit nemuselo.
Jiří Holý
4.10.2021Čtvrté letošní číslo Zpravodaje TECHNOhrátky [PDF, 809 kB]
Speciální bulletin vydávaný v rámci projektu na podporu technického a odborného vzdělávání v Pardubickém kraji.
Ing. Jiří Mareš
4.10.2021Video: Den seniorů s Tanečním orchestrem ZUŠ Česká Třebová
Den seniorů v Kulturním centru Českotřebovská spolková organizace Senioři ČR za aktivní českotřebovské Základní umělecké školy. V úvodu se starostka města Magdaléna Peterková a Předsedkyně spolku Senioři ČR Miloslava Kroftová Program základní umělecké školy Česká Třebová - literátská divadelní obor škola a taneční orchestr ZUŠ.
Jiří Holý
4.10.2021ČtiFEST [PDF, 1,5 MB]
Městská knihovna Česká Třebová ve spolupráci s MAS ORLICKO pořádá dne 7. října festival čtenářské gramotnosti ČtiFEST aneb nabídněte dětem knížky, které si zamilují!
Jiří Holý
1.10.202126. Pardubická stavební výstava
ve dnech 7. - 9. října 2021 proběhne v Pardubicích jediná stavební výstava ve Východočeském regionu.
Jiří Holý
1.10.2021Pomoc pro jižní Moravu je stále potřeba
Je tomu již tři měsíce od tornáda, které závažně poškodilo mnohé stavby v několika obcích na Hodonínsku. V místě se již za pomoci z celé republiky odvedlo mnoho prací na nápravách, ale stále není ani z daleka hotovo. Na jih Moravy pravidelně vyrážejí také jednotky dobrovolných hasičů z České Třebové, kteří se na místo opět vydají i tuto sobotu 2. října. Případní další dobrovolníci se mohou k těmto výjezdům kdykoliv přidat.
Jiří Holý
1.10.2021Den pečujících je 2. října
Ať už se jedná o formální pečující, kteří se starají denně o druhé a rozhodli se pro tuto těžkou práci jako své povolání – pečovatelky – vám za Ústav sociálních služeb v Praze 4 velmi děkujeme, stavební kameny naší organizace stojí na vás. Anebo rodině, která se o své blízké stará doma – to jsou neformální pečující.
Jiří Holý
1.10.2021Hledáme osobnosti Pardubického kraje [PDF, 2,2 MB]Jiří Holý
27.9.2021Dozvuky léta [PNG, 1 MB]
V pátek 1. října se na stadionu FK Česká Třebová uskuteční hudební festival regionálních kapel. Hlavním hostem večera bude písničkář VOXEL.
Jiří Holý
26.9.2021Netradičně zakončená návštěva na českotřebovské radnici
Děti ze základních škol ve městě chodí na exkurze českotřebovské radnice pravidelně již dlouhá léta. Stalo se tak také v úterý 21. září, kdy do ro radniční budovy zavítaly děti ze ZŠ Habrmanova.
Jiří Holý

Zobrazeno je 25 z celkem 1498 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 60  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

  • Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 v České republice
    Podle zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, bude na celém území České republiky přistoupeno ke sčítání lidu, domů a bytů. Rozhodným okamžikem sčítání je půlnoc z pátku 26. března 2021 na sobotu 27. března 2021. Fyzická osoba podléhající sčítání je povinna poskytnout zákonem požadované údaje. Sčítání je primárně navrženo jako online, tedy bez nutnosti kontaktu s dalšími osobami.
  • Požár bytového domu Lhotka č. p. 177 a 178
 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty města a MěÚ > Zpravodajství města

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém