Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Zpravodajství města

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 1292 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 ... 52  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
26.10.2020Aktuální vyjádření starostky města - 26. říjen
Vážení spoluobčané, začíná další týden a jen těžko lze odhadnout, co nám vše přinese. Bez ohledu na další pravděpodobná omezení jsme na páteční poradě krizového štábu projednali obnovení nabídky seniorům nad 65 let –nákupy domů, pro tyto účely zřízené telefonní linky jsou v provozu. Děkuji také českotřebovským skautům, kteří, stejně jako na jaře, nabídli pomoc. Na jednání rady města 2. 11. bude projednán způsob a forma pomoci drobným obchodníkům a poskytovatelům služeb, kteří museli ze dne na den zavřít obchody a provozovny.
Jiří Holý
26.10.2020Spolupráce MŠ U Koupaliště s Komunitním centrem Petrklíč v České Třebové
Od letošního školního roku navázala naše MŠ spolupráci s Komunitním centrem Petrklíč. Toto zařízení pracuje pod vedením koordinátorky pro Pardubický kraj p. Markéty Voleské a má své zázemí na Novém náměstí.
Jiří Holý
25.10.2020Zdeněk Pololáník dnes slaví své 85. narozeniny
Zdeněk Pololáník je člověkem, který celý svůj život zasvětil službě hudbě, ať už jako skladatel nebo varhaník. Jeho jméno je také neodmyslitelně spojeno s naším městem, kde se od jeho 70. narozenin v roce 2005 každoročně koná Mezinárodní varhanní festival Zdeňka Pololáníka. K zástupu gratulantů k Mistrově životnímu jubileu se tak připojilo také naše město, kulturní centrum a místní Římskokatolická farnost.
Jiří Holý
23.10.2020Použité jednorázové roušky do tříděného odpadu nepatří!
V poslední době se zvyšuje množství použitých jednorázových roušek – to je pochopitelné – ale zvyšuje se bohužel také jeho množství v kontejnerech na tříděný odpad (plast, papír). Tam použité roušky rozhodně nepatří. Je třeba s nimi zacházet jako s potenciálně infekčním odpadem, který může být zdrojem nákazy. Připomeňme si tedy pravidla, kterými bychom se měli při likvidaci použitých ochranných prostředků řídit doma i v práci.
Jiří Holý
23.10.2020Autobusy v kraji od pondělí najíždí na prázdninový provoz
V souvislosti se zpřísněním opatření proti šíření koronaviru, která jsou platná od čtvrtka 22. října, bude na území Pardubického kraje od pondělí 26. října zaveden v autobusové dopravě letní prázdninový provoz. Ten znamená snížení rozsahu přepravy o přibližně 16 procent. Omezení by měla být platná do návrat žáků a studentů do škol.
Jiří Holý
21.10.2020K prvnímu lednu dojde ke změnám ve vedení dvou městských společností.
Dne 6. 10. se uskutečnila dvě výběrová řízení na obsazení postu jednatele městské společnosti TEZA a Vodárenské společnosti Česká Třebová.
Jiří Holý
18.1.2021COVID-19: Přehledy, informace k očkování, testování, informační a krizové linkyJiří Holý
21.10.2020Zpráva z měření signálu DVB-T2 v České Třebové dne 20.10.2020 [PDF, 135 kB]
Bezprostředně po ukončení provozu všech vysílačů DVB-T v naší oblasti a zapnutí vysílačů DVB-T2 jsme provedli přeměření signálu bezplatného pozemního televizního vysílání v našem městě.
Jiří Holý
20.10.2020Informace o zrušení soutěže o vytvoření jednotného vizuálního stylu města
V červenci letošního roku vyhlásilo město Česká Třebová veřejnou jednokolovou soutěž o vytvoření jednotného vizuálního stylu, jehož základem mělo být nové logo a logotyp města. Na odevzdání návrhů měli zájemci čas do 30. srpna. Po tomto datu se nad došlými návrhy sešla osmičlenná výběrová komise, kterou za tímto účelem zřídila Rada města Česká Třebová.
Jiří Holý
20.10.2020Návrh ČLnK k donášce léků pro karanténní pacienty v období aktuálního nouzového stavu
Vzhledem k současné epidemiologické situaci, která svou závažností výrazně převyšuje jarní vlnu epidemie covid-19, radí Česká lékárnická komora (ČLnK) pacientům v karanténě, jak si mohou obstarat svoje léky. Lékárníci již na jaře tohoto roku navrhli zavedení tzv. návštěvní služby, díky níž by byl zajištěn výdej léků pacientům, kteří si je nemohou sami ani za pomoci svých blízkých vyzvednout v lékárně, a přitom zůstala zachována premisa toho, že pro bezpečné užívání léků je vždy nutná dispenzace lékárníkem. Návštěvní služba zatím nebyla legislativně upravena, a proto doporučení ČLnK vychází z nyní platných pravidel pro výdej léčivých přípravků s přihlédnutím k dopadům epidemie onemocnění covid-19.
Jiří Holý
19.10.2020MŠ U Koupaliště opět zapojena do projektu „Domestos do školy“
„Domestos pro školy.“ Kdy jindy, než v této pandemické době budou lovci bakterií a virů opravdu potřeba. Po splnění všech hravých a zábavných aktivit děti pochopí, proč je teď správná hygiena ještě důležitější než kdy jindy a hravou formou si osvojí a prohloubí své hygienické návyky.
Jiří Holý
17.10.2020Spoje v kraji omezí České dráhy i Leo Express. Zrušeny budou i dvě jízdy parních vlaků
Od pondělí 19. října omezí vlakové spoje kromě národního dopravce České dráhy také společnost Leo Express. V případě Českých drah se jedná o přibližně 11 procent spojů, u Leo Expressu přibližně 19 procent. Jedná se zejména o redukci školních, turistických nebo posilových spojů. Opatření se dotýká také zrušení jízd parních vlaků 28. října a 17. listopadu.
Jiří Holý
16.10.2020Video: Případní noví vyznavači jízdy v terénu si vyzkoušeli singletracky
Ještě před zpřísněním proticovidových opatření se v České Třebové konala pomyslná tečka za projektem, na jehož konci byly vybudovány nové stezky pro jízdu na kole v terénu. Závěrečná promoakce byla určena zejména těm, kteří se na singletracky vydali vůbec poprvé.
Jiří Holý
16.10.2020Oznámení vodárenské společnosti o přerušení dodávky vody v ulici Klácelova [PDF, 241 kB]
Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit, že dne 20.10. 2020 bude od 12:00 hod. do 14:00 hod. přerušena dodávka vody v ulici Klácelova z důvodu přeložky plynovodu v ulici Podbranská.
Jiří Holý
16.10.2020Upozornění pro obyvatele místní části Skuhrov [PDF, 172 kB]
Vážení občané, dovolujeme si Vás upozornit, že v pondělí 19. a 20.10.2020 se z důvodu pokládky vrchní obrusné vrstvy nebudou autobusy otáčet na provizorně vytvořené točně u křížku (před lesem směrem na Lanškroun), ale na křižovatce se sil.II/315. Z důvodu omezeného prostoru potřebného pro manévrování bude muset autobus v dané křižovatce couvat. Žádáme občany, aby v těchto dnech na zmíněné křižovatce dbali zvýšené opatrnosti. V Úterý 20. 10. 2020 spoje 3,5,6,7,8 a 10 (po dohodě se stavbou) z důvodu pokládky vrchní obrusné vrstvy nepojedou.
Jiří Holý
15.10.2020Video: Kynologický závod “Třebovská stopa” slavil jubileum
Co mají společného John Lennon [Džon Lenon] a soutěž “Třebovská stopa”? Zatímco první jmenovaný, který mimochodem v roce 1969 s Beatles [Býtls] vydal píseň “Hey Bulldog” [Hej buldok], byl před čtyřiceti lety zavražděn, klání ve sportovní kynologii zapsalo v roce 1980 svůj první ročník. Ten letošní se konal o prvním říjnovém víkendu.
Jiří Holý
14.10.2020Dodatečné úpravy na sídlišti Trávník
V letošním roce se podařilo na sídlišti Trávník vybudovat na prostranství u evangelického kostela nové dětské hřiště. Úpravám se nevyhnulo ani okolí hřiště, kde došlo k osazení nového osvětlení i mobiliáře a zbudování nových chodníků. V současnosti probíhají v tomto prostoru ještě práce na úpravách zeleně, které nemohly proběhnout dříve vzhledem k agrotechnickým lhůtám. Ke převzetí stavby od zhotovitele dojde dne 18. listopadu. Ačkoliv obsah prací v této lokalitě byl v letošním roce mimořádný, podněty občanů ukazují další prostor pro zlepšení celého prostoru, který se díky novému dětskému hřišti stal opravdovým centrem přilehlé oblasti.
Jiří Holý
14.10.2020Farmářské trhy se po dobu krizových opatření ruší
Vážení občané, v souvislosti s vydáním nových krizových opatření jsou čtvrteční farmářské trhy na Starém náměstí zrušeny.
Jiří Holý
14.10.2020Průmyslové muzeum Mladějov: 93 let a stále mlád
Radostná jiskra, která v každém pohledu zazářila dne 6.10., když historický autobus Praga opustil dílny Průmyslového muzea v Mladějově. Jeho první jízda byla jen pár kilometrů, ale ty zvládl na jedničku. Je to jediný exemplář dochovaný v původním stavu. Toto krásné dědictví po našich předcích bylo vyrobeno v roce 1927.
Jiří Holý
13.10.2020Školní jídelna ZŠ Habrmanova dočasně přejde na výdejový systém
Dle nařízení vlády ze dne 12. 10. 2020 o zákazu provozu stravovacích služeb ve vnitřních prostorách, jsme nuceni od 14. 10. 2020 (středa) vydávat obědy pouze u vchodu do ŠJ do jídlonosičů (zatím mohou být i vlastní) nebo našich menuboxů. Výdej bude probíhat v době 10.30 – 12.00 hodin
Jiří Holý
13.10.2020Informace pro zákonné zástupce dětí, jejichž rodiče jsou zaměstnanci vybraných profesí [PDF, 124 kB]
Na základě Usnesení vlády ČR č. 414/2000 ze dne 12. října 2020 o přijetí krizových opatření se pro vykonávaní nezbytné péče pro děti ve věku do 10 let (školou povinné děti), jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci vybraných profesí určuje Základní škola Česká Třebová, Habrmanova ulice, Habrmanova 1500, 560 02 Česká Třebová.
Jiří Holý
12.10.2020Kulturní instituce z České Třebové rozsvítily Majáky České kultury
Nad naším městem dnes v 19:30 kulturní instituce rozsvítily kužely světla, které poukazují na současnou paralýzu kultury, kulturních zařízení a celého kulturního průmyslu. Majáky bylo možné vidět u hlavní budovy Kulturního centra Česká Třebová, budovy Malé scény a u klubu alternativní kultury Modrý trpaslík.
Jiří Holý
12.10.2020Vydřená výhra bez diváků
Vyrovnaná bitva bez diváků se šťastným koncem pro českotřebovské Kohouty, kteří „doma“ přetlačili nebezpečnou Chrudim. Stínem slušně hraného střetnutí byla dvě nezaviněná zranění (zlomeniny a tržné rány v obličeji).
Jiří Holý
12.1.2021Konzultace stavebních záměrů jsou po dobu omezení chodu úřadu zrušeny
Minulou středu se měla uskutečnit další z pravidelných konzultací stavebních záměrů s městským architektem Ing. arch. Martinem Hájkem, které běžně probíhají každou druhou středu v měsíci. Vzhledem ke skutečnosti, že na základě usnesení Vlády České republiky ze dne 8. října o přijetí krizového opatření je od pondělí 12. října Městský úřad Česká Třebová veřejnosti přístupný pouze v omezeném režimu, bylo rozhodnuto o dočasném zrušení těchto konzultací.
Jiří Holý
9.10.2020video: Urologické oddělení nemocnice v Ústí nad Orlicí se má dočkat nového přístroje
Od roku 2013 funguje nadační fond S námi je tu lépe! Ten vyhlašuje projekty, které mají přispívat ke zkvalitnění poskytování zdravotnické péče v Orlickoústecké nemocnici. Ještě letos by se i díky příspěvku měst Ústí nad Orlicí a Česká Třebová mělo nového přístroje dočkat urologické oddělení.
Jiří Holý

Zobrazeno je 25 z celkem 1292 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 ... 52  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

  • Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 v České republice
    Podle zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, bude na celém území České republiky přistoupeno ke sčítání lidu, domů a bytů. Rozhodným okamžikem sčítání je půlnoc z pátku 26. března 2021 na sobotu 27. března 2021. Fyzická osoba podléhající sčítání je povinna poskytnout zákonem požadované údaje. Sčítání je primárně navrženo jako online, tedy bez nutnosti kontaktu s dalšími osobami.
  • Požár bytového domu Lhotka č. p. 177 a 178
 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty města a MěÚ > Zpravodajství města

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém