Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Zpravodajství města

 

Zpravodajství města

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 1503 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 61  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
19.10.2021Podrobný program jednání zastupitelstva města konaného dne 25.10.2021 [PDF, 237 kB]Jiří Holý
19.10.2021Pozor na lákavé nabídky podomních prodejců
Podomní prodejci přicházejí stále s novými praktikami. Většina z nich má škálu důvodů a příběhů, kterými se snaží získat vaši důvěru. Mnozí také moc dobře vědí, že v obcích a městech, kde je vyhláškou podomní prodej zakázán, se tímto jednáním dopouští protiprávního jednání. Ani to je od lehce nabitého zisku neodradí.
Jiří Holý
18.10.2021Cesta do školy – tipy a rady pro bezpečnost dětí v dopravě
Začátek školní docházky představuje pro děti novou životní kapitolu. Začínají se osamostatňovat a poznávat svět. Aby se na cestě do školy cítily bezpečně, musí si dát pozor na několik nástrah. Auta, nepřehledné silnice, ale také nedostatek přechodů – to vše ovlivňuje na cestě do školy bezpečnost malých školáků. Proto je vhodné se před začátkem školy informovat o možných bezpečnostních opatřeních.
Jiří Holý
18.10.2021Foto: Letošní ročník MVF Zdeňka Pololáníka byl zakončen koncertem k Mistrovu loňskému životnímu jubileu
Zdeněk Pololáník je člověkem, který celý svůj život zasvětil službě hudbě, ať už jako skladatel nebo varhaník. Jeho jméno je také neodmyslitelně spojeno s naším městem, kde se od jeho 70. narozenin v roce 2005 každoročně koná Mezinárodní varhanní festival Zdeňka Pololáníka. Jeho 85. narozeniny nebylo v minulém roce možné z důvodu protiepidemiologickým opatřením důstojně oslavit. Letos tak došlo k nápravě v podobě závěrečného koncertu, ze kterého Vám přinášíme několik fotografií.
Jiří Holý
17.10.2021Z centra – Martin Šebela, regionální historik
Mezitím, co v městském muzeu probíhá výstava historických fotografií a obrazů nejrůznějších zákoutí našeho města, byl hostem pořadu Z centra Martin Šebela, k jehož loňskému jubileu se výstava koná. Řeč však přišla také na publikační činnosti tohoto autora.
Jiří Holý
16.10.2021Z centra - Ivo Prax, Předseda Šachového klubu Česká Třebová
Pro jednoho sport, pro druhého pouhá desková hra. Názory na šach jsou různé. Jisté však je, že tato hra již po staletí nedá mnohým z těch, kteří ji propadli, spát. Jedním z takových je také Ivo Prax. Povídat si budeme o činnosti místního šachového klubu, kterého je předsedou.
Jiří Holý
15.10.2021ČtiFEST: Nabídněte dětem knížky, které si zamilují
Odpolední festiválek, který se konal 7. října v knihovně ve spolupráci s MAS Orlicko, přinesl rodičům a pedagogům nabídku atraktivních knih pro děti a mládež. Nechyběl ani výběr toho nejlepšího z audioknih, komiksů, deskových her, a populárně naučné literatury.
Jiří Holý
15.10.2021Předškoláci z MŠ U Koupaliště si užili projektový den na farmě
Ani chladný říjnový den nepřekazil předškolákům z MŠ U Koupaliště vyrazit na kozí farmu do Lozic u Luže. Zde na nás čekal program s názvem „Cesta sýra“.
Jiří Holý
14.10.2021Uzavírka vody - 15. 10. v ulicích Českých Bratří, V.Nejedlého a část ulice Tykačova [PDF, 287 kB]Jiří Holý
12.10.2021Informace o stavebních úpravách vodovodu a kanalizace v ulici Bří Čapků [PDF, 198 kB]Jiří Holý
12.10.2021Upozornění ulice Tykačova - stavební práce havárie vodovodních uzávěrů [PDF, 218 kB]Jiří Holý
12.10.2021Monika Simonová vybojovala dvě bronzové medaile na MS masters v Sarajevu
Nečekaný výsledek v podobě bronzové medaile Moniky Simonové se povedl při časovce na MS UCI Gran Fondo World Championships v Bosně a Hercegovině. O den později přidala další bronzovou medaili i v týmové štafetě.
Jiří Holý
11.10.2021Paní starostka převzala pamětní medaili ke stému výročí Československé obce legionářské
V minulém týdnu navštívili českotřebovskou radnici předseda Jednoty ČsOL Ústí nad Orlicí podplukovník Zdeněk Pavlík a člen jejího výboru kapitán Petr Falta. Během své návštěvy předali do rukou starostky města Magdalény Peterkové pamětní medaili ke stému výročí založení ČsOL, která byla udělena za dlouhodobou spolupráci mezi naším města a legionářskou obcí.
Jiří Holý
11.10.2021ANKETA: „Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí za rok 2021“ 53.ročník
Orlické sportovní sdružení okresu Ústí nad Orlicí, z.s. ve spolupráci s marketingovou agenturou Sport Action s.r.o. a městem Ústí nad Orlicí vyhlašují již 53. ročník ankety „Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí za rok 2021.“ V této souvislosti vyhlašují organizátoři ankety kritéria pro nominace sportovců. Základní podmínkou je členství v tělovýchovné a sportovní organizaci nebo občanském sdružení, které se zabývá sportovní činností na území Orlickoústecka.
Jiří Holý
9.10.2021Reprezentanti z České Třebové přivezli v minulém týdnu z mistrovství Evropy medaile
V sobotu 2. října se v Římě konalo mistrovství Evropy v jiu-jitsu pořádané pod organizací AJP Tour Europe Continental pro-gi. Turnaje se účastnili také zástupci místního klubu DSC GYM, který v našem městě působí od roku 2017, kdy se do České Třebové přestěhoval z nedaleké Třebovice. S medailí se do České Třebové z Říma vrátili hned čtyři zápasníci, kterými byli Michal Rickwood, Michal Vebr, Tadeáš Smejkal a Anna Kvasničková.
Jiří Holý
7.10.2021Informace o odstávce vody dne 11.10. 2021 v ulici Českých bratří, V.Nejedlého a část ulice Tykačova [PDF, 287 kB]Jiří Holý
7.10.2021Informace o opravě havárie vodovodu na ulici Tykačova [PDF, 181 kB]Jiří Holý
6.10.2021Video: ODPADY ZBLÍZKA - proč třídit
Město Česká Třebová vede informační kampaně na téma třídění odpadu. Kampaň bude dlouhodobá a je směrovaná k jarnímu otevření kompostárny a nový systém třídění odpadu. Začátek je u školní mládeže a další akce bude i pro dospělé.
Jiří Holý
6.10.2021Zdařilá zahradní slavnost v MŠ U Koupaliště
V úterý 5. října proběhla na zahradě MŠ sportovní a ochutnávací párty. Paní učitelky si nachystaly sportovní a tvořivé stanoviště. Paní kuchařky nabízely ochutnávky pomazánek, regionálního pečiva a nápojů, které se podávají v naší MŠ.
Jiří Holý
5.10.2021Video: Akce “Dozvuky léta” přilákala stovky Třebováků i přespolních
Česká Třebová se bavila! Akce “Dozvuky léta” přilákala na místní fotbalový stadion stovky návštěvníků. Měla rovněž charitativní charakter. Pro děti byl připraven skákací hrad a různé soutěže. Večerní program nabídl několik koncertů. Hvězdou večera byl písničkář Voxel.
Jiří Holý
5.10.2021Analýza směsného komunálního odpadu v České Třebové
Dnes probíhala v České Třebové fyzická analýza směsného komunálního odpadu - tedy rozbor toho, co lidé vyhodí do černých popelnic. Akce má ukázat zejména to, jak se nám daří či nedaří třídit, a co všechno skončí v černých popelnicích, ač by tam končit nemuselo.
Jiří Holý
4.10.2021Čtvrté letošní číslo Zpravodaje TECHNOhrátky [PDF, 809 kB]
Speciální bulletin vydávaný v rámci projektu na podporu technického a odborného vzdělávání v Pardubickém kraji.
Ing. Jiří Mareš
4.10.2021Video: Den seniorů s Tanečním orchestrem ZUŠ Česká Třebová
Den seniorů v Kulturním centru Českotřebovská spolková organizace Senioři ČR za aktivní českotřebovské Základní umělecké školy. V úvodu se starostka města Magdaléna Peterková a Předsedkyně spolku Senioři ČR Miloslava Kroftová Program základní umělecké školy Česká Třebová - literátská divadelní obor škola a taneční orchestr ZUŠ.
Jiří Holý
4.10.2021ČtiFEST [PDF, 1,5 MB]
Městská knihovna Česká Třebová ve spolupráci s MAS ORLICKO pořádá dne 7. října festival čtenářské gramotnosti ČtiFEST aneb nabídněte dětem knížky, které si zamilují!
Jiří Holý
1.10.202126. Pardubická stavební výstava
ve dnech 7. - 9. října 2021 proběhne v Pardubicích jediná stavební výstava ve Východočeském regionu.
Jiří Holý

Zobrazeno je 25 z celkem 1503 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 61  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

  • Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 v České republice
    Podle zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, bude na celém území České republiky přistoupeno ke sčítání lidu, domů a bytů. Rozhodným okamžikem sčítání je půlnoc z pátku 26. března 2021 na sobotu 27. března 2021. Fyzická osoba podléhající sčítání je povinna poskytnout zákonem požadované údaje. Sčítání je primárně navrženo jako online, tedy bez nutnosti kontaktu s dalšími osobami.
  • Požár bytového domu Lhotka č. p. 177 a 178
 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty města a MěÚ > Zpravodajství města

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém