Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Zpravodajství města

 

Zpravodajství města

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 1109 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 45  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
1.10.2020Tradičně podporujeme fond Orlickoústecké nemocnice
Ve středu 30. září se v Orlickoústecké nemocnici uskutečnilo slavnostní předání symbolického šeku na podporu Nadačního fondu S námi je tu lépe! Zástupci nadačního fondu převzali šek v hodnotě 200 tisíc korun od starostky České Třebové Magdalény Peterkové a druhý šek ve stejné výši z rukou starosty Ústí nad Orlicí Petra Hájka.
Jiří Holý
30.9.2020Video: Oprava vnějšího pláště kostela svatého Jakuba Většího pokračuje
Na začátku června letošního roku jsme Vás informovali o tom, že byla zahájena oprava vnějšího pláště kostela svatého Jakuba Většího v České Třebové. I Když se kolem této pamětihodnosti stále nachází lešení, je možné si všimnout, že určitá část budovy byla již opravena.
Jiří Holý
30.9.2020Veřejné předávání Cen města Česká Třebová KOHOUT se ve velkém sále KC neuskuteční
Vzhledem k mimořádným opatřením a nouzovému stavu bylo předávání cen přeloženo již ze svého tradičního květnového termínu na termín 16. října, kdy měla být tato událost spojena s oslavami kulatého a půlkulatých výročí partnerství města Česká Třebová s polským městem Olawa, italským Agrate Brianza a slovenským Svitem. Vzhledem k tomu, že ani aktuální epidemiologická situace není pro konání této významné akce příznivá, bylo předání cen přesunuto do obřadní síně českotřebovské radnice, kde se uskuteční v pátek 16. října od 10:00.
Jiří Holý
29.9.2020Video: DDM Kamarád nabízí pro letošní školní rok více jak sto kroužků
Dům dětí a mládeže Kamarád pořádá v České Třebové různorodé volnočasové aktivity. V aktuálním školním roce je pro děti, ale i pro dospělé, připravena více jak stovka zájmových kroužků.
Jiří Holý
29.9.2020Zveme Vás na společnou bikerskou vyjížďku pro veřejnost [PDF, 1,7 MB]
Region Orlicko-Třebovsko pořádá již tuto sobotu v Bike resortu Peklák vyjížďku, na které se dozvíte zajímavé informace o projektu Singletrack Glacensis, dostanete informace jak správně a bezpečně zdolávat terénní cyklostezky, dostanete malý dárek a můžete se zúčastnit zajímavého promítání a povídání o bikování nejen v Africe s Romanem Kalabusem. Jízdy začínají v 10:00 a program od 13:00.
Jiří Holý
27.9.2020Jak přesně došlo k tomu, že letos šatny a tribuny u atletického stadionu nevyrostou?
Dne 31. 10. 2019 město Česká Třebová zaslalo v reakci na výzvu V6 SPORT, investice 2020 Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy České republiky žádost o dotaci na výstavbu Šaten a tribuny atletického stadionu Na Skalce. Celkové výdaje na stavbu měly činit 47 849 000 Kč a požadovaná výše dotace byla 50 %, tedy 23 924 500 Kč.
Jiří Holý
26.9.2020Video: Krasobruslařský klub se připravoval na novou sezonu
Ke krasobruslení patří led. Ten je zase neodmyslitelně spjat se zimou. To však neznamená, že by mladí sportovci z Krasobruslařského klubu České Třebová zaháleli, když zrovna panuje jiné roční období. Abychom podali důkaz, vrátíme se na chvíli do druhé poloviny letošního srpna.
Jiří Holý
24.9.2020Změna telefonního čísla pro rezervace návštěv v Domově pro seniory
Z provozních důvodů je možné rezervovat termín návštěvy pouze na telefonním čísle 465 503 311 nebo 739 580 233 (recepce), popř. se na recepci osobně domluvit.
Jiří Holý
23.9.2020Od čtvrtka se rozšíří protiepidemická opatření u hromadných akcí a ve stravovacích zařízeních
V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací v ČR přistupuje Ministerstvo zdravotnictví k dalším protiepidemickým opatřením. Resort od čtvrtka 24. září omezuje otevírací dobu provozoven stravovacích služeb od 22 hodin do 6 hodin ráno a upravuje konání hromadných akcí. Účinnost opatření je limitována na 14 dnů a končí tedy 7. října.
Jiří Holý
23.9.2020Farmářské trhy se přizpůsobí vládním opatřením
I zítra se můžeme těšit na pravidelné čtvrteční trhy na Starém náměstí, které budou probíhat v obvyklém čase mezi sedmou a šestnáctou hodinou. Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky, které trhovcům nařizuje bezpečnou vzdálenost mezi stánky a dostupnost dezinfekčních prostředků na prodejních místech, bude dodržováno.
Jiří Holý
23.9.2020Vinobraní bude na základě nového mimořádného opatření zrušeno.
Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula dnes na své tiskové konferenci oznámil veřejnosti, že nově budou muset venkovní akce nad 50 osob splňovat podmínku přiděleného místa k sezení pro každého účastníka. Vzhledem ke skutečnosti, že toto mimořádné opatření nejsou organizátoři vinobraní, které se mělo konat od pátka 25. 9. do neděle 27. 9., schopni splnit v tak krátkém časovém horizontu, rozhodl se pořadatel celou akci zrušit.
Jiří Holý
23.9.2020Oznámení o ředitelském volnu na ZŠ Nádražní Česká Třebová
Vzhledem k nevyhovující epidemiologické situaci na naší škole (karanténa ve třídě 1. A, 1. B, 2. B) vyhlašuji na pátek 25. 9. 2020 ředitelské volno.
Jiří Holý
23.9.2020Den otevřených dveří Regionálního dobrovolnického centra Pardubického kraje [PDF, 423 kB]Jiří Holý
23.9.2020Poslední možnost zahrát si v Národním domě bowling bude v pátek
Tento pátek a sobotu od 15 do 24 hodin bude poslední možnost si zahrát v Národním domě bowling a ještě k tomu jen za 100 Kč na hodinu.
Jiří Holý
22.9.2020Video: Kruh přátel hudby zahájil novou sezónu hudebních večerů
Kruh přátel hudby zahájil v České Třebové novou sezónu hudebních večerů. Na úvodním koncertu se představili houslista Karel Hampl, klavíristka Jana Hamplová a sopranistka Michaela Kubištelová.
Jiří Holý
21.9.2020Výlukový jízdní řád 8.-9. října v úseku Česká Třebová - Moravská Třebová [PDF, 53 kB]
Na základě požadavku Správy železnic s.o. se budou ve dnech 8. a 9. října 2020 vždy od 21:00 hod. do 23:59 hod. konat noční výluky traťové koleje v úseku Třebovice v Čechách - Moravská Třebová. Po dobu konání výluky budou všechny osobní vlaky v úseku Česká Třebová - Moravská Třebová nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede podle výlukového jízdního řádu.
Jiří Holý
21.9.2020V Ústí nad Orlicí bylo zřízeno nové odběrové místo na COVID-19
Kvůli prudkému nárůstu nakažených covid-19 se zvyšuje i potřeba testování. V Pardubickém kraji se tak od pondělí 21. 9. budete moci nechat otestovat na pěti místech. Přesněji se jedná o Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Pardubice, Chrudim a Svitavy, kde působí výjezdový tým.
Jiří Holý
21.9.2020Domov pro seniory zavádí rezervační systém pro návštěvy [PDF, 189 kB]
S účinností od úterý 22. 9. 2020 budou do zařízení Domova pro seniory vpuštěny návštěvy pouze na základě předchozí rezervace!
Jiří Holý
21.9.2020Karlík a továrna na čokoládu
Dětský divadelní soubor Knoflíček včera divákům při svém premiérovém představení předvedl svoji inscenaci pohádky Karlík a továrna na čokoládu. Plný sál Kulturního centra Česká Třebová tak mohl přihlížet velkolepé podívané, která se divákům naskytla v podobě vyvedených hereckých, pěveckých a tanečních výkonů.
Jiří Holý
18.9.2020Znáte volnočasový klub Rébus?
Klub Rébus, který funguje při Dům dětí a mládeže Kamarád již od roku 2013, je volnočasový klub pro děti od 9-ti let nejen z České Třebové. Najdete ho ve spodní části ulice Boženy Němcové nedaleko parku Javorka (Matyášova 983).
Jiří Holý
18.9.2020Od pátku se rozšíří protiepidemická opatření ve školách a stravovacích zařízeních
V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací v ČR Ministerstvo zdravotnictví přistupuje k dalším protiepidemickým opatřením. Resort rozšiřuje povinnost nošení roušek ve školách a omezuje otevírací dobu provozoven stravovacích služeb v nočních hodinách.
Jiří Holý
17.9.2020První stupeň ZŠ ústecká má nová sociální zařízení
Během letošních prázdnin, které byly z důvodu výskytu koronaviru v ČR o něco delší, proběhla na ZŠ Ústecké 1. etapa rekonstrukce hygienických zařízení budovy prvního stupně. Součástí těchto prací bylo zbudování nové kanalizační a vodovodní přípojky i nové vnitřní rozvody vody a kanalizace.
Jiří Holý
17.9.2020Ministerstvo zdravotnictví zpřísňuje pravidla pro konání vnitřních hromadných akcí na stání
V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací zavádí Ministerstvo zdravotnictví nová opatření. Od pátku 18. září od 18 hodin se s výjimkou výstav, trhů, veletrhů a jim podobných akcí budou moci konat vnitřní hromadné akce s účastí přesahující ve stejný čas 10 osob jen za podmínky, že každý účastník akce bude mít určeno místo k sezení. Na vnitřní hromadné akce tak nebude možný prodej vstupenek jinak než na konkrétní místo k sezení.
Jiří Holý
16.9.2020Přehled akcí pořádaných DDM Kamarád v říjnu 2020 [PDF, 192 kB]Jiří Holý
16.9.2020Druhá etapa prací na MŠ Habrmanova je u konce
V loňském roce došlo v pavilonu B a části spojovacího krčku na MŠ Habrmanova k zateplení budovy, výměně oken i dveří, instalaci nové vzduchotechniky a dalším pracím, které byly součástí první etapy rekonstrukce této mateřské školy. Letos si stejným procesem prošel také pavilon A. Obsahem rekonstrukce byly i tentokrát další práce na výmalbě tříd, nových podlahách, výměna krytů topení, parapetů.
Jiří Holý

Zobrazeno je 25 z celkem 1109 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 ... 45  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty města a MěÚ > Zpravodajství města

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém