Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Zpravodajství Odboru živnostenského

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 78 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
12.1.2021SOS MaS, z.s. radí – Chcete vrátit nebo reklamovat vánoční dárek?
Vánočním dárkem se snažíme své blízké co nejvíce potěšit, bohužel ne vždy se to podaří. Co tedy dělat s dárkem, když se Ježíšek netrefí, stejných dárků se sejde víc nebo má dokonce nějakou vadu? Jednou z možností je nechtěným dárkem podarovat někoho jiného, další možností je takový dárek vrátit nebo vyměnit a vadné zboží je potřeba u prodejce reklamovat.
Bc. Matěj Beneš
7.1.2021SOS MaS, z.s. radí – JAK UZAVÍRAT SMLOUVY O DÍLO
Lidé jsou v současné době nuceni trávit více času doma, nemohou cestovat, sportovat a provozovat další oblíbené aktivity. Celkové zpomalení společnosti přináší šanci věnovat se činnostem, na které dříve nezbýval čas. A protože většina z nás touží trávit tento čas v útulném interiéru, pouští se řada spotřebitelů nyní častěji do různých renovací svých domů a bytů. Každý, kdo již někdy rekonstruoval bydlení, ví, jak je v dnešní době obtížné najít rychle nějakého dobrého řemeslníka, natož stoprocentně spolehlivého. Řemeslníků je jako šafránu a poptávka převyšuje nabídku, takže pokud se již spotřebiteli podaří nějakého obstarat, často je rád, že vůbec nějakého našel a je ochoten kývnout téměř na cokoliv. Spotřebitelé bohužel netrvají ani na sepsání písemné smlouvy o dílo. Přitom právě díky smlouvě s jasně vymezenými podmínkami a pravidly můžeme předejít nejednomu problému. Při rekonstrukci domu či jiné nemovitosti by kvalitní smlouva o dílo měla být samozřejmostí. Co zpočátku vypadá jako na
Bc. Matěj Beneš
14.10.2020Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z.s. radí:
Internet je obrovským zdrojem informací, ale zároveň poskytuje nejrůznějším podvodníkům velký prostor pro realizaci jejich škodlivých aktivit. Možná jste již také obdrželi e-mail, který na první pohled vypadal jako běžná zpráva od Vaší banky. Ovšem při bližším pohledu Vás znejistila některá z těchto podivností: URL adresa byla odlišná od obvyklé, text byl napsán špatnou češtinou, obsahoval nepřeložená cizí slova apod. Co by však každému mělo být zvláště podezřelé, objevil se v něm požadavek na zadání citlivých údajů. Pokud jste už takovou zprávu ve své schránce objevili, pak jste se stali terčem phishingového útoku.
Bc. Matěj Beneš
14.10.2020SOS MaS, z.s. radí – Ze slovníku moderního spotřebitele:
Všichni během života produkujeme odpad, je to přirozené. Jako zodpovědní spotřebitelé bychom se ovšem měli zajímat, jak dopad naší spotřeby na svět okolo nás, co nejvíce minimalizovat. Slova „Reduce“, „Reuse“ a „Recycle“ postupně pronikají do nejrůznějších oblastí lidského života. Písmeno „R“ tak neoznačuje jen v tuto pohnutou dobu tolik skloňované reprodukční číslo, ale „R“ také vyjadřuje, jak bychom se měli chovat k věcem okolo nás, abychom chránili životní prostředí.
Bc. Matěj Beneš
19.8.2020SOS MaS, z.s. – Nákup bez obalu, aneb nejlepší obal je žádný obal
Obaly znamenají nemalou zátěž pro životní prostředí. Přitom je jejich životnost velmi krátká, prakticky trvá pouze po dobu, než si zákazník odnese zboží z prodejny domů. Potom se již stávají náplní kontejnerů pro třídění a v horším případě skládek odpadů. Obaly jsou ale nejen zátěží pro životní prostředí, ale i výdaj navíc pro spotřebitele a stále více lidí už nechce platit za nákup odpadků. V současnosti je tak stále populárnější koncept bezobalového prodeje, tedy nákup potravin a dalšího zboží bez obalů nebo do obalů vlastních.
Bc. Matěj Beneš
1.7.2020SOS MaS, z.s. – Vyhráli jste pobyt v lázních?
Bc. Matěj Beneš
12.5.2020„PĚTADVACÍTKA“ pokračuje
Přímá podpora formou vyplácení kompenzačního bonusu pro poškozené OSVČ, tzv. Pětadvacítka, funguje velmi rychle a flexibilně. Žadatel může velmi jednoduše požádat, třeba i e-mailem s oskenovanou žádostí a vlastnoručně podepsaným čestným prohlášením, že byl v daném období poškozen v důsledku koronaviru. K žádosti jen připíše svůj bankovní účet a odešle ji na příslušný finanční úřad, který ji v řádu dnů poškozenému proplatí. Žádat bylo původně možné o podporu 500 Kč denně za období od 12. března do 30. dubna, tedy v maximální výši 25 000 Kč.
Jiří Holý
12.5.2020„OŠETŘOVNÉ“ pro OSVČ – duben 2020
Od 11.05.2020 od 11:00 hodin do 07.06.2020 do 23:59 hodin mohou osoby samostatně výdělečně činné žádat o „OŠETŘOVNÉ“ za duben 2020. Výše dotace je stanovena na 500 Kč/den.
Jiří Holý
24.4.2020SOS MaS, z.s. radí – I v době pandemie musíme být obezřetní, aneb před čím Vás rouška neochrání...
I v době koronavirové pandemie, kdy většina slušných lidí řeší, jak seniorům pomoci, ať už s nákupy, šitím roušek nebo jinou pomocí, se najdou bohužel někteří, kteří současné situace zneužívají. Neštítí se např. přes telefon balamutit a manipulovat s lidmi, vyvolávat strach nebo slibovat nesplnitelné. Častými jsou např. telefonáty týkající se nabídek k zajištění „zaručeně výhodných“ dodávek energií – elektřiny a plynu. Od volajícího se tak můžete např. dozvědět, že po skončení krize Vám Váš dodavatel určitě zvýší neúměrně cenu energií a Vy se o tom ani nedozvíte.
Bc. Matěj Beneš
15.4.2020Kompenzační bonus pro OSVČ ve výši 25 tisíc korun
Dne 9. 4. 2020 schválil Senát návrh zákon o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2.
Jiří Holý
9.4.2020SOS MaS, z.s. radí – Jak na droždí – nákup, skladování i výroba
Velikonoční svátky jsou tady a s nimi spousta dobrého jídla, tradičních i netradičních pokrmů. Mezi nejoblíbenější velikonoční jídla patří samozřejmě ta sladká, jako je beránek, mazanec, jidáše, koláčky aj. Ve většině těchto receptů najdeme jako nepostradatelnou surovinu droždí, které se v posledních dnech však stalo nedostatkovým zbožím. Poptávka po droždí je nyní enormní. Způsobeno to je jistě blížícími se Velikonocemi, ale svůj podíl má i nadměrné skupování z obavy z nedostatku. Řada lidí, pro které je pečení koníčkem si tak krátí volný čas spojený s nuceným omezením dalších aktivit. Přinášíme některé informace o droždí, rady jak ho vybrat a skladovat a na závěr také tip na to, jak si droždí vyrobit doma.
Bc. Matěj Beneš
8.4.2020Program přímé podpory pro OSVČ ekonomicky zasažené šířením koronaviru
Ministerstvo financí a Finanční správa představují program přímé podpory pro OSVČ ekonomicky zasažené šířením koronaviru. Na částku v nominální výši 25 000 Kč bude mít nárok OSVČ, která o ni požádá a prohlásí splnění několika základních požadavků:
Jiří Holý
2.4.2020SOS MaS, z.s. radí – Jak nakupovat na internetu
V dnešní době, kdy je řada provozoven obchodů povinně uzavřená, se dostává do popředí internetový prodej. I firmy, které dosud upřednostňovaly prodej v kamenných prodejnách, zprovozňují nové e-shopy, stávající internetoví prodejci, chtějí využít příležitosti a přicházejí s různými, pro spotřebitele zajímavými akcemi. Nabídka na internetu se tak rozšiřuje. Bohužel se na tento způsob prodeje zaměřili nejen poctiví prodejci, ale také ti, kteří aktuální situace využívají ke svému obohacení, např. prodejem předražených roušek, které však nikdy ke spotřebiteli nedorazí. Přes internet se učí nakupovat i ti, kteří s tímto způsobem nakupování dosud neměli tolik zkušeností, nebo se mu z různých důvodů dosud bránili. Připomeňme si proto ve zkratce, jaká pravidla by měl kupující při nákupu na internetu dodržovat a jaká práva a povinnosti prodávající i kupující v souvislosti s tímto prodejem mají.
Bc. Matěj Beneš
2.4.2020SOS MaS, z.s. radí – Jak na změnu poskytovatele telekomunikačních služeb?
Od dnešního dne, tedy od 1. dubna 2020, platí nová pravidla pro poskytovatele telekomunikačních služeb a jejich uživatele, tedy nás všechny, kteří telefonujeme, posíláme textové nebo obrazové zprávy nebo jsme připojeni k internetu. Řekněme si, co se dnešním dnem pro spotřebitele mění.
Bc. Matěj Beneš
7.4.2020Základní podmínky pro udělení dotace „OŠETŘOVNÉ“ pro OSVČ
Program, na základě kterého mohou OSVČ žádat o dotaci na ošetřovné, se spouští 1. dubna 2020 v 9:00 hod. Datum ukončení příjmu žádostí je 30. dubna 2020 ve 23:59 hod. V rámci tohoto programu budou OSVČ žádat o podporu za měsíc březen 2020.
Jiří Holý
27.3.2020O „ošetřovné“ pro OSVČ za březen bude možné žádat od 1. dubna
Osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ), které musí v souvislosti karanténou zůstat doma s dítětem nebo hendikepovaným člověkem a nemohou podnikat, pomůže stát. Při splnění stanovených podmínek budou moct dostávat dotaci, obdobu ošetřovného. A to ze speciálního programu, který schválila vláda. Pomoc bude vyplácet ministerstvo průmyslu a obchodu, žádat se o ni bude prostřednictvím živnostenských úřadů.
Jiří Holý
17.12.2019SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELŮ MORAVY A SLEZSKA, z.s. –
Nejkrásnější svátky v roce jsou již doslova za dveřmi. Tento kouzelný adventní časem by měl být ve znamení rozjímání, klidu a pohody v rodinném kruhu. Bohužel v dnešní době je to často v mnohém jiné. Předvánoční čas se mnohdy veze především ve znamení spěchu a nervozity a nákupů. Reklama a nabídka na dárky a další zboží s vánocemi spojované se na nás valí odevšad již několik měsíců předem. Toto období se tak stává především obdobím žní pro všechny obchodníky, kteří dosahují v tomto období nejvyšších tržeb. Bohužel, o to více se nyní setkáváme také s prodejci, kteří nemají zrovna čisté úmysly, používají nejrůznější nekalé praktiky a jejich nabídka „výhodných“ nákupů může přinést posléze i povánoční starosti. Jak se jim vyhnout? Připravili jsme pro Vás pár rad a tipů.
Bc. Matěj Beneš
20.11.2019SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELŮ MORAVY A SLEZSKA, z.s. RADÍ – NA CO SI DÁT POZOR, POKUD CHCETE ÚVĚR PŘEDČASNĚ SPLATIT!
Tisková zpráva ze dne 16.9. 2019
Bc. Matěj Beneš
11.10.2019SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELŮ MORAVY A SLEZSKA, z.s. – KRACH CESTOVNÍ KANCELÁŘE
Krach cestovní kanceláře je jistě noční můrou všech lidí, kteří si zařizují dovolenou přes cestovní kanceláře. Jak ukazuje nedávný krach cestovní kanceláře Thomas Cook, vybrat si známou a renomovanou cestovní kancelář ještě není zárukou toho, že se nemůže nic stát. Nedávné události naznačují, že i takto letitá, velká a známá cestovní kancelář může zkrachovat a dostat své klienty do velmi nepříjemné situace. Každým rokem také v České republice z trhu zmizí několik cestovek. I když jejich počet není nikterak velký, pojďme se podívat, co takový krach cestovní kanceláře pro spotřebitele znamená a jak by měl v případě úpadku postupovat
Bc. Matěj Beneš
22.8.2019SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELŮ MORAVY A SLEZSKA z.s. RADÍ– OBCHODNÍ PODMÍNKY O E-SHOPU PROZRADÍ HODNĚ. BOHUŽEL JE MÁLOKDO ČTE.
Online nákupy jsou stále oblíbenějším způsobem nakupování. Bohužel ne vždy se při nich setkáváme pouze s pozitivní zkušeností. Neustále totiž stoupá počet internetových obchodů, ze kterých se zakoupeného zboží či služeb nikdy nedočkáme, nebo se může objevit problém při vrácení zboží v zákonné lhůtě, či při jeho reklamaci.
Bc. Matěj Beneš
2.7.2019SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELŮ MORAVY A SLEZSKA, z.s. – JAK NA NÁKUP ČERSTVÝCH, VOLNĚ ROSTOUCÍCH HUB
Češi jsou národem houbařů a také si velmi rádi na této pochoutce pochutnávají. Ne každý si však troufne vyrazit do lesa a sám si suroviny na večeři nasbírat. Co si budeme povídat, pokud se v houbách nevyznáme, je riziko případné otravy nemalé. Pokud jste jedním z těch, kterým již žampiony a hlívy ústřičné dostupné v každém supermarketu k uspokojení chuťových buněk nestačí a zároveň nejste žádný mykolog, můžete si volně rostoucí houby také zakoupit. Jaká jsou pravidla pro prodej čerstvých, volně rostoucích hub a na co si při jejich koupi dát pozor?
Bc. Matěj Beneš
14.6.2019SDRUŽENÍ OBRANY SPOTŘEBITELŮ MORAVY A SLEZSKA, z.s. RADÍ – NEVĚŘTE MANIPULÁTORŮM
Nedovolte manipulátorům, kteří se pod záminkou dárků vetřou do Vašich domovů, nevěřte slibům o zázračných přístrojích. A pokud se přece jen necháte zlákat a přesvědčit k nákupu, pamatujte na to, že odstoupení od kupní smlouvy v případě podomního prodeje má svá pravidla. Spoléhat na sliby, že někdo něco udělá za Vás, může být v konečném důsledku jen ztrátou času, iluzí a mnohdy i nervů.
Bc. Matěj Beneš
27.5.2019SOS MaS, z.s. radí – Jak na brambory
Je květen, všechno kvete, začíná nový život. I brambory, sebelépe uskladněné od předchozí sklizně, začínají přirozeně rašit a pro obchodníky je opravdu problém udržet vhodné podmínky pro prodej kvalitních brambor.
Bc. Matěj Beneš
27.5.2019SOS MaS, z.s. radí – ZMĚNA PODMÍNEK ZÁJEZDU PŘED JEHO USKUTEČNĚNÍM ZE STRANY POŘADATELE. VÍTE, NA CO MÁTE PRÁVO?
Změna je život. Některé změny však nejsou zrovna vítané a mohou sebou přinést nepříjemné komplikace. Např. když nám cestovní kancelář sdělí, že je nucena změnit podmínky či stornovat zájezd plánovaný dlouho dopředu. Dovolená je se zaměstnavatelem domluvena přesně na termín, žena se těší na hotel na pobřeží a all inclusive, protože nebude muset vařit, děti už se nemohou dočkat animačního programu a najednou přijde nevítaná zpráva, která vše zkomplikuje.
Bc. Matěj Beneš
12.4.2019Jste připraveni na sledovatelnost tabákových výrobků?
Od 20. května 2019 začnou platit nová pravidla pro sledovatelnost cigaret a tabáku k ručnímu balení cigaret. Změny se dotknou každého, kdo je zapojen do výroby, dovozu, distribuce nebo prodeje tabákových výrobků. Hlavním cílem sledovatelnosti tabákových výrobků je boj s nelegálním obchodem s tabákovými výrobky v Evropě.
Vlastimil Škorpil

Zobrazeno je 25 z celkem 78 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty města a MěÚ > Odbory MěÚ > Odbor živnostenský > Zpravodajství Odboru živnostenského

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém