Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Výroční Jabkancová pouť 2010

 

 
 

V sobotu 20. listopadu 2010 se do České Třebové sjelo zájemců o českotřebovské jabkance více než v jiných letech, neboť tato tradiční akce oslavila své 50. výročí. Propagaci přispěly určitě vstupy paní  Evy Motyčkové alias paní purkmistrové  v médiích a určitě i díky tomu letošní sláva bude zdokumentována  i na ČT1.

 

Jabkance se v letošním roce začaly péci již o půl šesté ráno (předcházelo noční vaření, loupání, mletí a tlučení brambor), první zájemci si jabkance kupovali již o půl sedmé. Pro velký zájem bylo nutno ještě dovářet další brambory, takže konečná suma uvařených brambor dosáhla 12 q. Posledních sto jabkanců věnoval spolek od sv. Kateřiny seniorům v Domově seniorů v Bezděkově.

 

V letošním roce kulturní akce probíhaly prakticky po celý den (i počasí přálo) a byly zakončeny krásným ohňostrojem. Bohatý program byl připraven i v samotné rotundě, kde  vedle již tradičních prohlídek s průvodkyněmi z českotřebovského muzea byly slouženy i dvě mše.

 

Tato významná akce byla podpořena ze strany Města Česká Třebová tak i Pardubického kraje. Svoji podporu vyjádřil i hejtman Pardubického kraje pan Mgr. Radko Martínek svou osobní návštěvou, kdy přijel i s poslancem ČSSD panem Václavem Neubauerem.

 
Zodpovídá: Miroslava Kejvalová
Vytvořeno / změněno: 23.11.2010 / 23.11.2010
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém